Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért törlik a videómat...

Miért törlik a videómat youtuberól?

Figyelt kérdés

Csináltam egy angol zenéhez magyar fordítást videóval de azt írja ki, hogy védett tartalom és így nem is lehet elérni a videómat és a megtekintéseket se írja ki. A zenével van a baj? Ha igen, akkor honnan töltsem le a zenét, hogy ne legyen védett tartalom és rendesen el lehessen érni a videómat? Múltkor már törölték emiatt az egészet.

Előre is köszönöm a segítséget!! :)



2015. máj. 26. 16:20
 1/10 Dinó Dani válasza:
60%
Gyorsítsd fel egy kicsit a zenét, vagy lassítsd le, akkor már nem lesz védett tartalom. :)
2015. máj. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Bárhonnan töltöd le más műveit, nem fogsz jogot kapni arra hogy terjeszd, ha a hanganyag aktuális jogi állapota alapján nem terjeszthető.


Ha a videokezelőben azt írja hogy harmadik féltől származó tartalom, akkor nyisd meg és ott el lehet fogadni a követelést. Ha nem lehet semmit választani, akkor csak a némítás, törlés marad vagy letiltják.

2015. máj. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Ha sokat próbálkozol még a lopással, akkor bannolni fognak teljesen.
2015. máj. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azzal tudom levenni a védett tartalmat, ha eltávolítom a zenét, de így nincs hangja egyáltalán a videónak. Valahonnan le tudom tölteni hogy ne sértsen mindenféle jogokat?
2015. máj. 26. 17:25
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Valahonnan el tudom lopni a munkádat, hogy ne sértsem meg a jogot? Nem.

Egyet tehet: engedélyt kérsz az szerzőtől, s ha megkaptad, tudatod a youtube-bal.

2015. máj. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod, mivel a feltöltés sért jogokat. Száz helyről letöltve is ugyanoda a helyre töltenéd fel, ahol tiltott.


A Youtube azért törli az ilyen tartalmat, mert átvállalja a felelősséget tőled. Ha hagyná hogy feltöltsd és te intézd a jogi részét a műveknek, akkor téged szólít fel a jogtulajdonos hogy töröld a tartalmát. Amennyiben ezt nem teszed meg, neked kell szerzői jogi perben felelned az okozott jogsértésért.

2015. máj. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Komplikato ***** válasza:
100%

Létezik olyan oldal, ahol regisztrálni KELL, de ez ingyenes és utána az oldalon lévő zenék egy részét INGYEN használhatod. Persze ennek feltétele, hogy az oldalt az összes ilyen videónál fel kell tüntetned. Meg persze ők is pénzből élnek a jobb zenékért fizetni kell, de nem drága meg van csomagban és akkor azokat is használhatod.


Például:

[link]

Itt az ingyeneseket végig hallgathatod, a többiből meg első 29 másodpercet lehet meghallgatni.

2015. máj. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, mindenkinek ment a zöld pacsi. Csak azt nem értem, hogy több ezer ilyen videó van youtubeon amit angolról fordítanak a saját nyelvükre. Őket nem tiltja le.
2015. máj. 26. 17:48
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak lenni ilyen törlés hullámok, olyankor azért tünedeznek el rendesen az olyan videók.
2015. máj. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Komplikato ***** válasza:
100%
8-as Nem egyszer volt olyan, hogy a hazai forgalmazó kitette egy film trailerét magyar szinkronnal vagy felirattal, mire a készítő stúdió leszedette 1-2 órán belül mert jogvédett anyag. Na gondold el, ha még nekik is vannak ilyen problémáik!
2015. máj. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!