Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elévülési idő utáni felszólítás?

Elévülési idő utáni felszólítás?

Figyelt kérdés
Keletkezett egy tartozásom kb. 4 évvel ezelőtt, kb 2 évig nem kaptam róla semmit. (Internetszolgáltatás egyébként, aminek az elévülési ideje 1 év.) Mivel a felszólításig letelt az 1 év elévülési idő, így az már elévültnek tekinthető vagy mivel felszólítottak utána így nem "élhetek ezzel e jogommal".
2015. máj. 28. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem az elévülési idő után kaptad.
2015. máj. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez hol van, hogy 1 év az elévülési határidő?


Nem tudom, hogy milyen összegről van szó amúgy, ha pár ezer forint akkor hagyjad, nem fognak utána futni.

2015. máj. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény 143. § /2/ bekezdése rendelkezése alapján – ellentétben a polgári törvénykönyv pénztartozások megfizetésére vonatkozó 5 éves elévülési szabályától – az előfizetői szerződésekből eredő polgári jogi igények 1 (egy) év alatt évülnek el.
2015. máj. 28. 11:30
 4/11 TamásTóth ***** válasza:

Tudtommal, ha nem fellebezzed meg a felszólítást, akkor újra indul az elévülési idő. (Ezért szokták megpróbálni beszedni a pénzt)


Szóval ha kapsz egy levelet 2 év után és te nem teszel semmit, akkor a törvény szerint, ha jól tudom elismered annak jogosságát így ki kell fizetned.

2015. máj. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nem 4-es, tuti nem. Pont akkor szakad meg, ha belebocsátkozik vagy ha elismeri. Szerintem csak próbálkoznak behajtani, végülis egy levél megér pár ezer forintot. Hagyni kell, nem kell vele foglalkozni.
2015. máj. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 TamásTóth ***** válasza:

Ez alapján gondoltam:


[link]


"Megkérdezett jogászok szerint a BKV arra a jogi lehetőségre játszik rá, hogy ha a felszólító levél után küldenek egy fizetési meghagyást, és azt 15 napon belül az utas nem vitatja, akkor az végrehajthatóvá válik"


Persze lehet, hogy nem igy van.

2015. máj. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha maga az alapkövetelés elévült, akkor az elévült, nem behajtható (az állam nem ad mellé kikényszerítőerőt), de attól még az anyagi jogi követelés fennáll; tehát ha kifizeted, utána nem mondhatod azt, hogy "Hoppá, dehát elévült, fizessed csak vissza!". Ez a BKV-s fizetési felszólítás csak egy jogi trükk aminek általában bedőlnek, mert nem tudják, hogy mit jelent. Egyszerű a történet, ha jön a fizetési meghagyás akkor azt kifogásolni kell, magyarán hivatkozni kell arra, hogy már elévült a követelés.
2015. máj. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Akkor szerintetek várjak meg egy következő levelet, vagy menjek a dolgok elébe és írjam meg, hogy ez már egy elévült tartozás?
2015. máj. 28. 12:05
 9/11 anonim ***** válasza:
a szolgáltató az 1 èv előtt mindig küld levelet, ha nem küldött, bíróságra megy és nyugi neki fognak igazat adni. Majd átadják egy behajtócégnek a tartozást, ott 5 év az elévülés. Akár mit is csinálnak Idén Jan. 1-től lépett életbe az új törvény, ami azt foglalja magába, hogy hiába az évenkénti felszólítás. A be nem hajtott tartozás 5 év után elévül.
2015. máj. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az teljesen mindegy, hogy ki akarja behajtani, az egy év az akkor is egy év. Már letelt az egy év és nem kaptam semmit...
2015. máj. 28. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!