Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelezhető-e a teljes név...

Kötelezhető-e a teljes név kiírása a névtáblán munkahelyen?

Figyelt kérdés
Egy boltban dolgozom és a munkáltató névtábla viselésére kötelez. Nem is zavarna, ha csak a keresztnevem lenne kiírva és mondjuk az hogy eladó. Sajnos a mai világban már a teljes nevemen bárki megtalálhat például az interneten, de olyan is előfordult, hogy zaklattak a munkahelyi telefonon. Az nem megoldás, hogy mindenhonnan letiltom magamat. Sért valamilyen személyiségi jogot? Jó lenne megoldást találni erre. Tud valaki segíteni?

2015. máj. 28. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Adható egy nem jogi válasz egy jogi kérdésben?

Megette a fene, ha ide a törvényt kell előhozni. Ha kötelezhet rá felmondasz? Beletörődsz?

Ha nem kötelezhet, mégis ragaszkodik hozzá, akkor felmondasz, vagy maradsz? Utóbbi esetben, milyen lesz a munkahelyi hangulat?

Te dolgozol a főnököddel, nem a jogász.

2015. máj. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem hiszem el, hogy nem lehet a Gyakorikérdéseken már úgy kérdést feltenni, hogy valaki normális választ adjon...

Miért kell rögtön ilyen negatívan hozzáállni? Nem tudom Ön milyen munkahelyen dolgozik, de nálunk értelmes emberek dolgoznak és azt hiszem a főnökömmel is meg tudnánk beszélni hajtépés nélkül bármi is lenne a jó megoldás. Csak érdekelt van e erre valamiféle törvény, mert úgy hallottuk igen.

Nem is értem ez hogy jön ide, hogy felmondok? Maradok? Nem ez volt a kérdés!

2015. máj. 28. 13:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az első válaszoló hozzáállásával nem volt baj, legfeljebb nem ismerte eléggé a helyzetet. Ezt például a kérdésben le lehetett volna írni:


"nálunk értelmes emberek dolgoznak és azt hiszem a főnökömmel is meg tudnánk beszélni hajtépés nélkül bármi is lenne a jó megoldás"


Innentől a kérdés csak elvi. És nem, nem hiszem, hogy lenne erre törvény.

2015. máj. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy az értelmes választ nem tartod sokra. Azt gondoltam segítek vele, s nem leszúrást kapok. Ezek azok, amik elveszik az ember kedvét attól, hogy válaszoljon.


Most itt egészen mást írsz, mint a kérdésben. Ott egyáltalán nem elvi, hanem nagyon is gyakorlati problémát vázolsz.


Sért-e személyiségi jogot?

Jó lenne megoldást találni erre.


Ezek a te szavaid!


Ezért írtam, hogy a törvénnyel kierőszakolt munkahelyi jogban sok köszönet nincs.

2015. máj. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Majd megoldjuk valahogy. Bocsi, nem leszúrásnak szántam és nem elvi a probléma, tényleg szeretném, ha nem kellene a teljes nevemet mindenkivel tudatni!

2015. máj. 28. 13:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Értem én a gondodat. Sajna nehéz kivédeni. Én életveszélyes fenyegetésbe internetes fórumon futottam bele, szóval még név és arc sem volt. Vesztemre a nickem azonos volt az email-címem elejével, az meg szerepelt egy álláshirdetésemben.


A te helyzetedben a családnév ismerete egy picit könnyít abban, hogy rád keressenek, de hiánya sem sokat nehezít.

Egyébként boltban nem nagyon találkoztam még teljes névvel, telefonos ügyfélszolgálaton meg mindig. Furcsállom, s nem tudom, mi lehet az oka.


Közben azért a jogtárban is keresem, de nem találtam semmit.

2015. máj. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vivoo95 válasza:

szia.

rengeteg üzletbe boltba irodába láttam már hogy a névtáblájukon csak a keresztnevük van.

szerintem neked is elég :)

2015. máj. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

teljesen mind1, hogy kötelezhet e vagy sem, az biztos, hogy nem tiltott. És ennyi elég is. Ugyanis ha nem teszed, akkor kereshetsz más melóhelyet.


Amúgy egy névbe nem fogsz belehalni, nem kell nyilvánossá tenni a facebookodat és akkor nem találnak meg.

2015. máj. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

# 6


Pont ma néztem a Hervisben hogy ott teljes név volt az eladókon.


Szerintem alaptalan emiatt panaszkodnod. Nem a címedet kell kiírni, csak a nevedet. Rengeteg munka van - tanár, orvos, szakmunkák, vállalkozó - ahol bárki tudhatja a nevedet és elérhetőségeidet is.

2015. máj. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!