Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vásárlástól való elállás...

Vásárlástól való elállás esetén a termék szállítási díja is visszajár, amit átvételkor kifizettem?

Figyelt kérdés

2015. máj. 31. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem sőt szerintem a visszaszállításért is pénzt kérnek el.
2015. máj. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A vissza szállítást nekem kell állni, az tiszta sor, de a termék vásárlásakor kifizetett szállítási díj szerintem visszajár ebben az esetben.
2015. máj. 31. 22:35
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem, a szállítás egy külön szolgáltatás, amit hibátlanul teljesítettek, hiszen nálad van a termék.
2015. jún. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem jár vissza, ugyanis a szállítást más cég végzi, és teljesítve is lett azzal, hogy megkaptad a csomagot. Nem hiába a számlákon is külön szerepel a díj.
2015. jún. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Találtam egy leírást erről. Itt mintha úgy említenék, hogy a szállítási díj is visszajár, de nem biztos: [link]

Forrás: [link]

2015. jún. 1. 14:45
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek mennyiben jogi válaszok és mennyiben tippek?

Mert ugye ha jogosan elállsz a termék megvásárlásától, akkor az neked mit számít, hogy "a szállítás egy külön szolgáltatás, amit hibátlanul teljesítettek"? Hiszen a szállítás tárgya az a termék, amit vissza szeretnél adni. Az én logikám szerint ha minden csomagban lévő termék megvásárlásától elállsz, akkor a szállítási díj felszámolása sem jogos, mert akkor minek a szállításáért fizettél? Az tök mindegy, hogy azt egy másik cég csinálja, nem releváns, attól még a kereskedő kifizeti.

Persze, lehet, hogy nincs így, mert vannak a józan ésszel ellentétes jogszabályaink is, de azért érdekelne a hivatalos álláspont is.

2015. jún. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer vissza kellett küldenem egy terméket, és visszautalták a szállítási költséget is. Szerintem eladófüggő.
2015. júl. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!