Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Becsületsértésért feljelenthet?

Becsületsértésért feljelenthet?

Figyelt kérdés
Egy nő állapota alá írtam elég sok csúnya dolgot (pl:hogy Q.rva vagy,a lányoddal együtt....stb....) Kérlek,senki ne menjen bele abba,hogy miért írtam,mert ha ismernétek a sztorit tudnátok,hogy nekem van igazam...most lényegtelen...és kitalálta,hogy feljelent becsületsértésért...azóta kitöröltem a hozzászólásaimat....szal ha beis bizonyítják,hogy igen,én írtam,akkor feljelentéssel ér el vmit? vagy kiröhögik a rendőrségen? Vhogy furcsán képzelném el,hogy a rendőrök a facebookos fa..ságokkal lennének elfoglalva.....Minket anno megfenyegettek,hogy ránkgyújtják a házat,és mégsem foglalkoztak vele....majd ha vér folyik...akkor ezzel foglalkoznának?
2015. jún. 1. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Főleg ha kitörölted és ő nem készített képmentéseket róla.. Bár ez is olyan dolog, hogy egy Photoshop csodákra képes.
2015. jún. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát ennek örülök,meg mi van akkor,ha valaki feltörte a face-emet,és úgy írogatott?

:)

2015. jún. 1. 11:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt esetleg IP cím alapján le tudják szűrni (bár mivan, ha nem védted le a wifidet?). Ha trollkodni akarsz, akkor legközelebb használj proxyt, vagy vpn-t.
2015. jún. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
IP címmel is csak azt bizonyítja, hogy arról az adott gépről írták, azt nem, hogy ki írta. Márpedig a bűnösség megállapításához ennek egyértelműnek kell lennie.
2015. jún. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Feljelenthet rágalmazás miatt, mivel magánvádas eljárás, így a sértett magánindítványára indulhat eljárás. Vagyis a rendőrnek nincs mérlegelni valója, hogy meginduljon-e a büntetőeljárás. Továbbá soha nem fog kiröhögni (ezt is egy hülye elkezdte itt híresztelni, azóta folyton irkálják).

Az, hogy nincs bizonyítéka csupán a te feltételezésed.

A FB-ot nem lehet feltörni, legfeljebb az idióta felhasználó adja ki a jelszavát. Ha arra hivatkozol, hogy más írt a nevedben, akkor azt bizonyítani is kell.

2015. jún. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kell bizonyítani, hogy más írt a nevedben. A géped a család bármely tagja által elérhető helyen volt, az FB fiókod megnyitva. Bármely más családtagod is lehetett, te pedig nem akarsz bármely családtagodra, közeli hozzátartozódra (magadra sem) terhelő vallomást tenni. Itt kb meg is áll az ügy.

Mi jártunk így, egy "kedves ismerős" állandóan feljelentgetett saját néven, valamint egy kitalált néven. Már kezdtük unni, mert nem volt valóságalapja egyiknek sem, mi jártunk meghallgatásokra, majd sorra szüntették meg az eljárásokat. Meguntuk, zaklatásért feljelentettük . Rendőrség megállapította, hogy ugyanarról a gépről jött, ő azt mondta, biztos a gyerekek, vagy bárki más volt, mert a gép mindig a nappaliban van bekapcsolva....és ennyi, nem jutottunk tovább.

2015. jún. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ráadásul a sértett képviseli a vádat, neki kell bizonyítani a terhelt bűnösségét.

Azért legközelebb diplomatikusan küldd el a p.csába.

2015. jún. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen,ez igaz! Köszönöm mindenkinek ;)
2015. jún. 2. 05:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!