Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Késedelmi kamat számítása!?

Késedelmi kamat számítása!?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs,hogy kell késedelmi kamatot számítani,segítenétek nekem?

2014.November 12 - 2015. nyárig nem fizettem a tb-met. (nemtudok pontos hónapot megadni,hogy meddig,mert tegnap előtt jeleztek nekem,hogy felvettek egy iskolába,nappalira,és nemtudom mikor kerülök be a rendszerbe) úgy tudom,hogy havi 6810ft,szóval ha Júniusig számolom,akkor nekem kb 55.000Ft + ugye a késedelmi kamat,csak azt ugye nem tudom hogy kell kiszámítani..


2015. jún. 4. 07:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A késedelmi kamat a mindenkori jegybanki (Magyar Nemzeti Bank) alapkamat kétszerese.


Egy kerek értékekkel bemutatott példa:

10000 Ft-tal 10 napot kések és ebben a 10 napban a jegybanki alapkamat változatlanul 3,65%.


Az alapkamat éves érték. Ha az éves kamat 3,65%, akkor 1 napra ez 3,65% / 365 = 0,01%.

10 napra 10 * 0,01% = 0,1%.

10000 Ft 0,1%-a: 10000 * (0,1 / 100) = 10 Ft.


Ha a példa szerinti 10 napban változott a jegybanki alapkamat, akkor az időszakot 2 részre kell bontani (pl. 3 + 7 nap) és külön-külön kiszámolni rájuk a késedelmi kamat összegét.


A késedelmi kamatot a fizetési esedékességtől a megfizetésig kell számolni, nálad havonta, minden elmaradt hónapra, külön.

(Az első havi összeg késedelmi kamata nyilván hosszabb időre számolandó, mint a másodiké és így tovább.)


A jegybanki alapkamat itt nézhető meg: [link]


Van online lehetőség a számolásra, pl.: [link]

2015. jún. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!