Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vettem egy cipőt üzletben,2...

Vettem egy cipőt üzletben,2 hét alatt elkezdett foszlani a hasított bőr része mindehol, egyből vissza vittem, felvették a jegyzőkönyvet, és mondták, hogy majd értesítenek. A jogszabály szerint törekedniük kell a 15 napon belüli cserére vagy stb?

Figyelt kérdés

15 nap után érdeklődtem, amire mogorván az volt a válasz, hogy 15 munkanapról van szó, ez tényleg így van?

A 15 munkanap is letelt, de nem történt még mindig semmi, mit tegyek?



2015. jún. 4. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem tudják időben cserélni, követelheted hogy fizessék vissza az árát.
2015. jún. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kulcsszó a "törekedniük",szóval nem kötelező.. addig pocsölhetnek vele amíg akarnak sajnos
2015. jún. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bemehetsz érdeklődni megint, szükség esetén írhatsz a panaszkönyvbe és/vagy fordulhatsz a felügyeleti szervhez.

De sokat ne remélj... Pár hete történt eset: egy fiatal lány visszavitt a cécécébe egy két hete vásárolt cipőt, aminek kezdett szétjönni a hátsó része; a cipőt megvizsgáltatta a cég cipésszel, majd közölte, hogy nem térítik vissza az árát, és nem is cserélik ki. A probléma ugyanis - szerintük - az volt, hogy a vevő _hordta_ a cipőt... No further comment needed.

2015. jún. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A panaszkönyv említésétől általában megijednek és próbálják összekapni magukat.Olyan marhaságokkal ne hagyd magad befolyásolni, hogy "nem rendeltetés szerű használat, meg az a baj, hogy hordta a cipőt" Bakker ők is tudják, hogy hordani veszik acipőt, nem avitrinbe! Csak a szemétládák így akarnak kibújni afelelősség alól

Ha más nem, nyomtass ki egy erre vonatkozó szabályzatot és dugd az eladó orra alá, hivasd afőúnökét, stb, ne hagyd magad.Ha így sem érsz célt, fogyasztóvédelemnél tegyél panaszt!

2015. jún. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fogyasztóvédelemmel kell fenyegetni Őket! Attól rettegnek mint a tűztől!
2015. jún. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azt mondták, hogy nem tudnak semmit, várjak még.

Eltelt a 15 nap, és az ő állításuk szerinti 15 munkanap is.

Az árát vissza kérhetem, vagy mit csinálhatok most? 24ezres cipőről van szó.

2015. jún. 5. 12:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Amiket írtunk, azt tedd meg: bemész, érdeklődsz, érdemi válasz híján az asztalra csapsz (panaszkönyvbe írás, Fogyasztóvédelemmel vagy felügyeleti szervvel való "fenyegetőzés" - és ha ez sem hatja meg őket, akkor tényleg meg is teheted).
2015. jún. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!