Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ennek milyen következményei...

Ennek milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Tegnap dolgoztam egy bevásárlóközpontban kocsi gyűjtőként. Toltam be 15-t mikor véletlenül neki mentem egy banyának. Ő előadta, hogy fáj a veséje, a dereka, a csipője meg mi egymás és panaszt tett. Természetesen azonnal elküldtek és kizártak a diákszövetkezettől is. A főnök azt mondta, hogy nem él a károsult kártérítéssel meg ilyenekkel, de mi van, ha valami baja lett vagy szimplán csak előadja és feljelentést tesz? Nekem ebből milyen károm keletkezhet?

2015. jún. 5. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Te lehetsz az első, akin végrehajtják a halálbüntit. D
2015. jún. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem lesznek következményei. Ha a károsult nem él kártérítéssel, és ezt mondta a főnököd, akkor semmi problémád nem lesz belőle. De ez tanulság volt a számodra, mert egy bevásárlóközpontban a vásárló a király, az üzlet pedig az alattvaló. Az más kérdés, hogy négyszemközt, a színfalak mögött köpni szoktak a vásárlókra, de hivatalosan a vásárló az első az üzletnek, és ugye nem tesz jó fényt arra az üzletre, akit az alkalmazott leradíroz egy bevásárlókocsival.
2015. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
És hogy sikerült nekitolnod? Meg milyen erővel?
2015. jún. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

15 kocsit toltam egyszerre, lassan és figyelmetlen vtam, épp állt egy pultnál, a 15 kocsi neki lapította a pultnak majd keresztbe fordult és majdnem el is esett.


Elnézést kértem majd egy kb. 1 perces késéssel legyagyázott. Erre én felkaptam a vizet és először azt mondtam neki, hogy ,,Ön a gyagyás", erre megint legyagyásozott utána pedig azt mondtam Neki, hogy ,,ne dumáljon, 10 éve már a koporsóban kellene lennie". A ,,párbeszéd" sztem már nem befolyásolt semmit, kirúgtak volna a nélkül is.


Utána behívott a főnök, elmondtam mi történt, Ő még nem volt benne biztos, hogy kirúgjon e, de felhívott valamilyen Lacit, de persze a Laci azt mondta, hogy rúgjon ki.


Annyira nem sajnálom ezt a munkát, mert alkalmi jellegű volt csak ha én nekem keletkezik ebből egy rendőrségi vagy bírósági ügyem az nem lenne túlzottan jó...

2015. jún. 5. 12:45
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha keletkezik is se lesz belőle semmi, mivel minden tőled telhetőt megtettél a baleset után. No para, jogkövetően jártál el.
2015. jún. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha úgy rúgtak ki, hogy nem él a kártértéssel, akkor nem lesz semmi következménye sem. A szupermarket állja a temetést vagy a több hónapos kórházi ellátást a nénin.


Kissé melhamarkodott volt a szupermarketes vezetőtől ezt előre kijelenteni, de ha gond lesz, majd őt is kirúgja a Laci, ha ugyan a Laci lesz a főnöke akkorra. :xD.

2015. jún. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért ezt bírom az ilyen eseteknél, hogy nem tudja, hogy mi legyen és felhívja a Lacit/Pistit/Jocót stb., persze, hogy a Laci a lehető legszarabbat mondja. Ez a felesleges utolsó rugás a dolgózóba.
2015. jún. 5. 14:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Megnyugtatlak ő is ki akart rúgni, csak nem tudta, hogy diákszövetkezettől közvetített dolgozó is simán ki lehet-e rúgni vagy a szövetkezeten keresztül kell neki. Ennyit sem tudott a vezető, annak ellenére, hogy dolgozik nála diákszövetkezetes. Mehehe


Ám, ha a néni él a kértérítéssel vagy korháza kerül annak szövődményeiként, esetleg temetést kell a cégnek fizetni, a vezetőt is kiteszik, csak szólok és lehet a Lacit is, mert a telefonba nem említette, hogy ne álljanak el a kártérítés lehetőségétől. Muhaha.

2015. jún. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8. Persze, hogy ki akart rúgni... ebben nem is kételkedtem. Azzal is hivalkodtak, hogy a vásárlóval nem lehet így beszélni, sőt erre fektették a hangsúlyt. De ha térden állva esedeztem volna a néninél, hogy bocsásson meg akkor is kirúgtak volna a baleset miatt.


Mind1 is, ez a hely nem nekem való volt, nem ért nagy veszteség, mert már egy másik diákszöv. hívott máshova jobb feltételekkel... csak inkább attól félek, hogy 1x csak jön valamilyen hatóságtól a csinoska levél, hogy egy meghatározott időpontban fáradjak be hozzájuk kihallgatásra amikor lehet épp dolgoznék.


8.! Frappánsan leírtad, de ebből nekem milyen károm keletkezhet? Vagy ez csak innentől a céget érintheti?

2015. jún. 5. 15:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Már nem terhel felelősség, mivel a vezetőd nem élt a kártérítés lehetőségével. Ezt jelezni kellett volna az elbocsájtó papírokon, hogy fenntartja a kártérítési jogát. Remélem átvettél olyan papírt, melyben benne van, hogy nem élnek a kártérítési joggal.


Valójában nem csupán te tehetsz az esetről, hanem leginkább a vezető és a cég. Hiszen gondold el, ki voltál te képezve rendesen ? Megmutatták, hogyan kell szakszerűen a kocsikat tologatni ? Volt bemutató azon a terepen ? Volt egyáltalán munkavédelmi tájékoztató ? Elmondták, hogy kocsit nem szabad idős nénikre tólni ? ugye nem? Aláírtál munkavédelmi tájékoztató meghallgatásáról jegyzőkönyvet ?


A cég tehet arról, hogy nem teljes áron, normális teljes munkaidős, szakképzett alkalmazottat foglalkoztatott. ezzel is spórólni akartak, hát ez lett a vége !

2015. jún. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!