Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelentettek (könnyű testi...

Feljelentettek (könnyű testi sértés) de a tárgyalás napján visszavonták! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A feljelentésben leírtak nem fedik a valóságot(1-2 dolgot még bizonyítani is tudnék)!Akkor nem történt rendőri intézkedés viszont a rendőrségen tett feljelentéssel magánvádas eljárást indított a sértett!Nem örültem hogy akkor ezt nem tudtam elmondani a bíróságon és nem tudtam megvédeni a becsületem!

Indíthatok hamis váddal eljárást az illető ellen?

Lassan 1 éve történt az eset de még mindig nem hevertem ki!


2015. jún. 8. 08:50
 1/4 Kunci77 válasza:
Mivel visszavonták a feljelentést így ügy sincs. Igazából nagy sérelem téged sem ért csak annyi -ha jól értelmeztem-, hogy kaptál egy idézést. Szerintem lépj túl a dolgon!
2015. jún. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A rendőrségen tett vallomás zavar hiszen az illető hamis vádak alapján inditotta meg a magánvádas eljárást!

Sajnos nem került sor arra hogy bebizonyítsam,hogy hazug dög!Zavar mert lelkiismeretes vagyok és nem értem hogy történhet ilyen hogy elmennek jelengetni és arra nem méltatnak hogy végig csinálják!

2015. jún. 15. 14:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ügy végig fog menni, mert a könnyű testi sértés bár magánindítványra üldözendő cselekmény, de a magánindítvány nem vonható vissza, így az ügyészi / bírói szakasz nem kerülhető ki. Indítani indíthatsz eljárást a sértett ellen, de ez nem fogja automatikusan leállítani az ellened folyó eljárást. Lefolytatják az eljárást veled szemben, aminek a végén lesz valamilyen ítélet és ez után lefolytatják a másik eljárást is, a sértettel szemben, amennyiben nem elmarasztaló ítélet születik ellened. Ha elmarasztalnak, azzal kvázi megdől a te állításod a hamis váddal kapcsolatban.
2015. jún. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
csak rád akart ijeszteni, te pedig bepisiltél
2015. dec. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!