Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy büntetést jogilag befizeth...

Egy büntetést jogilag befizethetek 5 forintos érmékben?

Figyelt kérdés

A történet következő: Tömegközlekedéssel akartam eljutni az egyetemre vizsgázni, csak hogy észrevettem, hogy lejárt a bérletem, emiatt a közértben vettem egy darab buszjegyet, hogy bemegyek a központba és ott majd megveszem a bérletem. Begördült a busz, én felszálltam, természetesen buszjegy elő, jegykezelőbe be, de az nem pecsételi le. Ez az új fajta jegykezelő. Na előrébb eggyel, de az se működik, még előrébb, az se. Az összes jegykezelő nem működött! Természetesen két ellenőr és két közterületes felszállt rá 2 megállóval, ezen a járaton gyakori és kérték is jegyet/bérletet. Mondtam, hogy hát nem működik, de itt van érvényes jegy. Mondja, hogy hát ez nem úgy működik és mindjárt ott termett a másik 3 is. Mondták, hogy nincs érvényes jegyem, ez 8 ezer helyszíni vagy 16 ezer csekkes büntetés lesz. Mondtam, hogy nem vagyok hajlandó fizetni, mert van jegyem, csak nem működik a berendezés. Erre ők, hogy ilyenkor a buszsofőrnek jelezni kell a hibát és ő lekezeli a jegyet. Hát menjetek a pi***csába, ezt honnan kéne tudnom. Erre a közterületes is megszólal, hogy adjam át a személyimet, vagy ha nem teszem, szabálysértési eljárást kezdeményez ellenem és a hatóságok megérkezéséig visszatarthat akár kényszerítő eszköz alkalmazásával. Nem volt más választásom, odaadtam az irataim, 16 ezer büntetés jobb, mint elkésni a vizsgáról, meg hogy rendőrségi ügyem legyen, na de azért elkértem az adataikat. Panaszt tettem, de le se sza**rták, szóval fizethetek 16 ezer forint büntetést.



Na én elhatároztam, hogy valamennyire visszavágok. 16000 ft-ot felváltok bankban 5 forintosokra és azzal fizetem be a bírságot az akácfa utcában vagy hol. Az 3200 db 5 ft-os érme, szóval remélem jó idegesek lesznek. Végül is Magyarországon a hivatalos fizetőeszköz a magyar forint, azt meg nem mondhatják, hogy apróban nem fogadjuk el, mert az 5ft olyan mint a 20 ezres, csak kisebb címlet! Telefonon kamera be lesz kapcsolva és ha azt mondják, hogy nem fogadják el, akkor meg nem fizetem be, azt pereljenek be, bizonyítékom lesz, hogy nekik nem kellett a pénzem, amikor be akartam fizetni!



Összességében nem a 16 ezer forint miatt csinálom, mert tudom, hogy sokaknak sok pénz, de túl lehet élni, viszont az, hogy én becsületesen 10-en akárhány éve megveszem a bérletet minden hónapban és még engem szívatnak, bezzeg amikor egy csürhe felszáll és se jegy se bérlet, őket csak kikerülik. Undorító!



2015. jún. 19. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Igen.
2015. jún. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tetro ***** válasza:
87%
Nem. Nem köteles elfogadni 30 vagy 50 db felett ugyanazt a címletet.
2015. jún. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tomala ***** válasza:
100%

Tetro mondja jól, 50 db a maximum, amit bevenni kötesek. Ez csak érmékre vonatkozik, a 2013. évi CXXXIX. törvény 23. § (4) alapján:


Készpénzben teljesített fizetés esetén 50 darabnál több érme elfogadására csak a hitelintézet és a posta köteles.

2015. jún. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"és azzal fizetem be a bírságot az akácfa utcában vagy hol. "


Vagy hol. Mert csekket kapsz, nem ott helyben kell befizetned.

A postán ugyan kötelesek elfogadni az 50 db-nál több érmét is, de csak az ügyintézővel csesznél ki, aki nem tehet a dologról.


Még ha az Akácfa utcában kellene készpénzben befizetned, egy ilyen akcióval akkor is csak a pénztárost szívatnád meg, és nem a céget.


Valóban úgy gondolod, hogy azon a szerencsétlen alkalmazotton akarod kiélni a bosszúdat, aki abszolút nem tehet a téged ért sérelemről???

2015. jún. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
A buszsofőr nem kezel jegyet, ez hülyeség. Ha meg egyik sem működött, akkor a próbajegyükkel ők is látják... eléggé kamuszagú a történet :-)
2015. jún. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem sem kerek a sztori. Próbajegy? Bizonyos esetekben egyébként érdemes elővenni a telefont, és neked magadnak kihívni a rendőrséget.
2015. jún. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Volt ilyen a csaladtagomnal,a probajegyet betettek es lattak,h nem pecsetel. Ennyi.
2020. jún. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle, kérdező? Próbáltad befizetni a büntetést 5 Ft-os érmékkel?
2020. okt. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!