Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Másodfokú bíróság döntése...

Másodfokú bíróság döntése ellen lehet fellebbezni?

Figyelt kérdés

Ugyanúgy döntöttek, mint az első fok. Ami nekünk nem megfelelő. Van lehetőség még vmerre továbbmenni?

Büntetőper.

Köszi



2015. jún. 24. 11:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugyanúgy döntöttek, akkor nincs harmadfokú eljárás. Létezik úgynevezett rendkívüli jogorvoslat, perújítás vagy felülvizsgálati kérelem, de azoknak szigorú feltételei vannak. Nézd meg a neten a büntetőeljárásról szóló törvényt. Pusztán azon az alapon, hogy nektek nem megfelelő az ítélet, nem lehet tovább menni (megjegyzem, ilyen alapon az elítélt vádlottak vagy pervesztes felek 99%-a szaladhatna tovább fellebbezni).
2015. jún. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Brüsszel
2015. jún. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
10%
Nem. Az hogy neked nem tetszik az egy dolog. Akkor kellett volna gondolkodni, amikor bűnöztél. Ha pedig az áldozat vagy, akkor sajnálom. A harmadfok csak az eljárás során elkövetett hibákat vizsgálja felül.
2015. jún. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ajvékoljatok Straßburgban. Hívjátok ki az RTL klubot. Vagy az ATV-t. Vagy telefonáljatok be Gyurcsók műsorába.

Mi történt amúgy?

2015. jún. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Ugyanúgy döntöttek, mint az első fok. Ami nekünk nem megfelelő."


A nekünk nem megfelelő részből arra következtetek, hogy itt a kérdező a sértett vagy neki valakije.

2015. jún. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Abból nem derült ki, hogy ki kicsoda.
2015. jún. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig nem sértett, hanem vádlott (pontosabban most már elítélt) a kérdező. Sértettként egyáltalán nincs fellebbezési joga, az elsőfokú ítélet ellen sem volt, így fel sem merülhetne, hogy a másodfok ellen lehetne.


Hacsak nem magánvádló vagy pótmagánvádló, de jelen esetben akkor sincs további fellebezési lehetősége.


#3-nak gratulálok az önbizalmához; abból, hogy a harmadfok csak az eljárási szabálysértéseket vizsgálja felül, egy szó sem igaz, de ezt most hosszú lenne elmagyarázni. A lényeg, hogy nem minden másodfokú ítélet ellen, hanem csak bizonyos feltételek mellett, a gyakorlatban viszonylag ritkán nyílik meg rá a lehetőség, ebben az esetben nem.


Strassburgba azzal mehetsz, ha valamelyik nemzetközi szerződésben garantált emberi alapjogodat megsértették. Azzal nem, hogy a bíróság nem neked hitt. Ráadásul maximum kártérítést ítél meg, a magyar ítélet attól még hatályban marad, azt itt kell utána orvosolni.


Brüsszelben meg végkép nem tudom, kihez lehetne fordulni, maximum a pisilő kisfiúhoz.

2015. jún. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

1. a sértett/ügyész is fellebbezhet

2. nem azért írtam, h az ügyet kitárgyaljam, a bírósági eljárásra voltam kíváncsi

3. az eljárással voltak gondok, nem vettek figyelembe bizonyos körülményeket, bizonyítékokat, stb, emiatt tettem fel a kérdést

2015. jún. 24. 14:56
 9/18 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak köszi.
2015. jún. 24. 14:56
 10/18 anonim ***** válasza:
Ugye hogy a tettes vagy. Majd a sitten gondolkodj el, hogy érdemes-e bűnöznöd.
2015. jún. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!