Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha visszautasítom az örökséget...

Ha visszautasítom az örökséget, akkor a gyerekeim örökölnek?

Figyelt kérdés

1 hónappal ezelőtt meghalt az édesanyám. Az örökségre nem tartok igényt, mert rengeteg tartozása volt, pl. Cofidis és Provident hitel.

Rajtam kívül van még 3 örökös (a testvéreim).

Viszont az ügyvédem azt mondta, hogy ha visszautasítom az örökséget, akkor a gyerekeim öröklik az én részemet.. ez igaz? Nyílván ők sem akarnak örökölni, mert több az adósság, mint a vagyon.

Ha meg mondjuk a testvéreimnek ajándékozom az én részem, akkor esélyes, hogy ők elutasítják, mert ők sem akarnak több tartozást, meg ugye ajándékozási illetéket is kéne fizetniük..

Mi a legjobb megoldás ebben az esetben? Hogyan oldható meg, hogy ne örököljek én sem és a gyerekeim sem?



2015. jún. 30. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
ha senki nem kéri, akkor örökli az állam
2015. jún. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Utasítsd vissza, a gyerekeidnek is ezt kell majd tenniük, mivel az örökség családon belül "mozog", csak a legvégén száll az államra. Kiskorúnál kell a gyámhatóság is, de ha csak adósság, nem lesz gond.
2015. jún. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet negatív az örökség. Adósságot amúgy se lehet ajándékozni.

De legegyszerűbb, ha visszautasítod, majd a gyerekek is (utóbbihoz a gyámhivatal engedélye is szükséges, ha kiskorúak).

2015. jún. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

" Viszont az ügyvédem azt mondta, hogy ha visszautasítom az örökséget, akkor a gyerekeim öröklik az én részemet.. ez iga"


Ha ezt mondta az ügyvéded, és nem tette hozzá, hogy az adósságot csak a hagyaték erejéig lehet örökölni, akkor cserélj ügyvédet, mert a tied egy pancser.

Adósságot csak a hagyaték erejéig örökölsz. Vagyis ha 3 milliós forint adósság van, de a vagyonérték csak 1 millió, akkor az 1 milliós vagyonértéket beleforgatják az adósságba, és a megmaradt 2 milliós adósság megszűnik, mert nincs miből fedezni. Ha 3 milliós az adósság de a vagyonérték 6 millió, akkor levonva az adósságot marad még mindig 3 millió vagyonérték amiről kár lenne lemondani. Tessék az ügyvédet lapátra tenni, és elmenni a közjegyzőhöz. Ő mindent eltud mondani.

2015. jún. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tartozást csak a vagyon mértékéig lehet örökölni, tehát ha 8 millió a vagyon, és a tartozás X, akkor minden esetben X-8=0. De ennek semmi értelme, így vissza kell utasítani mindenkinek a családban.
2015. jún. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!