Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szeretném 1 hétre nyaralni...

Szeretném 1 hétre nyaralni vinni 6éves gyermekemet. Kell tájékoztatnom az édesanyját? Valamint kell beleegyező nyilatkozat tőle?

Figyelt kérdés
2015. júl. 7. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%

Nálad lakik a gyerek?


Egyébként szerintem nem kell, legalábbis nekem sosem mondta az édesanyám apukámnak, de fasszság nem szólni

2015. júl. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Mi van? Nem fér bele tán a költségbe, hogy felhívd az anyját, és megbeszéld vele? Azért ahhoz van joga, hogy tudja, merre bóklászik a gyereke ezen a bolygón.
2015. júl. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Megteheted hogy nem tájékoztatod, de aztán ne csodálkozz ha körözést adnak ki ellened, és a gyerek képével lesz teli az internet.
2015. júl. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kell beleegyező nyilatkozatot irnia?

Tájékoztatom...

2015. júl. 7. 13:25
 5/11 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem nem kell nyilatkozat, az elvált ismerőseim nem nyilatkoztatják egymást, amikor elviszik a gyereket nyaralni, de megbeszélik egymással, hová megy a gyerek, meg amúgy is naponta felhívják őket.
2015. júl. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
11%

Attól függ, hogy országon belül viszed-e valamerre.


Amennyiben a láthatási idöben nálad van - és nem hagyjátok el az országot, nem vagy köteles külön bejelenteni neki. (a körözés, stb csak hülyeség, ez csak abban az esetben lehetne érvényes, ha külföldre viszed).


Ennek ellenére szerintem az lenne a normális, hogy megmondod neki, hogy a következö láthatáskor X-ben lesztek nyaralni a gyerekkel.

2015. júl. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Belföldön nem kell engedély, a külföldre vitelhez igen. De fordítva is, tehát az anyának is kérnie kell tőled.
2015. júl. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Külföldi nyaralás lesz.

Akkor kell nyilatkozat?

2015. júl. 7. 23:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Kié a kizárólagos felügyeleti jog? Vagy közös van?
2015. júl. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A külföldrevitelhez mindenképpen kell a másik szülö írásos engedélye, kivéve, ha neked van a kizárólagos felügyeleti jogod (ez nem azt jelenti, hoyg a gyerek nálad van elhelyezve, ahnem hoyg a másik félnek minden rendelekesi jogát megvonta a bíróság)
2015. júl. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!