Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy fizetési meghagyás követelését nem tartom jogosnak?

Figyelt kérdés
2015. júl. 7. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
perelsz vagy ombucmanhoz mész vagy fagyasztóvédelem
2015. júl. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
15 napon belül ellentmondást kell benyújtani a közjegyzőnél, és az eljárás perré alakul. [link]
2015. júl. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15 napon belül ellentmondasz, és akkor perré alakul az eljárás. Per esetén pedig a bíróság előtt már lesz módod érdemben is vitatni a követelést.
2015. júl. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az attól is függ, ki követel. Bizonyítanod kell a jogtalanságot, vagy a követelő félnek a jogosságot. Esete válogatja.
2015. júl. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy egy behajtó cég megvette a követelést.


Egy olyan internet szolgáltatás tartozásáról van egyébként szó, amiről úgy tudtam, hogy lemondtam (a lemondás módjáról az ügyfélszolgálaton félretájékoztattak). Albérletben kötöttük a szerződést, és most közel 3 év múlva derült ki, hogy még 8 hónapig tovább számláztak nekünk. A lakcím változást elfelejtettem jelezni feléjük, ezért az értesítőket nem kaptam már meg.

2015. júl. 8. 00:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Ellentmondás amit már írtak.
2015. júl. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ehhez már ügyvéd kell, külön pénzért mert nem olyan egyszerű a bizonyítás. De lehet, hogy te húzod a rövidebbet, mert a lemondás módjáról nem az ügyfélszolgálaton, a szó elszáll módra kell tájékozódni, hanem az írásos szerződési feltételek alapján. Hogy mondtad le és hogy kellett volna? Mekkora összegről van szó? Jobban jársz, ha kifizeted, mint hogy még a perköltséget is fizesd.
2015. júl. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az attól is függ, ki követel. Bizonyítanod kell a jogtalanságot, vagy a követelő félnek a jogosságot. Esete válogatja."


Ennek a hozzászólásnak egy értelmes szava sincsen.


Jogilag: ellentmondás --> per. Ennyi. Már ezerszer leírtuk.


Egy ügyvéd

2015. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még annyi kérdésem lenne, hogy ha ellentmondok, akkor abból automatikusan per lesz, vagy ezt el lehet még kerülni?
2015. júl. 10. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!