Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a kisebbségi tulajdonos...

Ha a kisebbségi tulajdonos társam 90. 000 Ft-ot magán célra használt fel a Kft számlájáról és erről semmilyen bizonylatot nem juttatott el nekem, számlát stb. és ilyen magáncélú költései több is volt, akkor milyen jogi lépéseket tehetek?

Figyelt kérdés
Feljelenthetem sikkasztásért, ha igen milyen büntetést kaphat?

2015. júl. 14. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Értelemszerűen, ha vannak bizonyítékaid, akkor feljelentheted őt hűtlen kezelés (sikkasztás) miatt.


A mértékétől függően akár letöltendő büntetést is kaphat, de valószínűbb, hogy visszafizettetik vele a pénzt és felfüggesztett börtönbüntetést kap.

2015. júl. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nem tudsz semmit tenni, az én társam két millát nyúlt le,feljelentettem, a rendőrség nem nyomoz semmit,átadja biróságnak és kb. 6 év múlva kapo egy papírt,hogy igazam van;nincs a nevén semmi, nem tudnak mit tenni vele.A 90000 forinttal még jobban nem foglalkoznak,úgy hogy bele kell nyugodnod,hogy az már elveszett.
2015. júl. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!