Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gumi lövedék (elöltöltős)...

Gumi lövedék (elöltöltős) használata otthon, magánterületen önvédelemre, lövés gyakorlatra büntetendő?

Figyelt kérdés
Rendőrök,fegyverárusok,jogászok,egyéb hozzáértők válaszát kérném! Hozzá nem értők,kérem ne írjanak válaszokat! Megértésüket köszönöm!
2015. júl. 18. 20:48
 1/7 anonim válasza:
OFF: megvárom a választ engem is érdekel.
2015. júl. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
jó lenne ha lenne válasz is. :D kerestem neten... az egyik oldal azt írja lehet birtok védelem cimén használni... a másik meg csak saját felelősségünkre... a lő gyakorlatokat nem emlitik,hogy hol lehet.... :/ pedig az lenne az érdekes....
2015. júl. 18. 21:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Én jogász vagyok. A Lukács Ernőben végeztem 2002-ben.

A kérdésre válaszolva pedig nem büntetendő mert szabályos önvédelmi eszköz és ki van biztosítva.

2015. júl. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%

"Hozzá nem értők,kérem ne írjanak válaszokat! "


Miért ne? Én hozzá nem értő vagyok, de szeretek válaszokat írni. Jogsértőnek tartom, hogy pusztán hozzá nem értésem miatt engem diszkriminatívan kizársz a válaszadási lehetőségből és panaszt fogok tenni egy emberjogi szervezetnél.

2015. júl. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
csupán azért kértem,mert csak használható info-kell... :) nem akarok 50% igent,és 50% nemet olvasni... :)
2015. júl. 19. 03:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő de nagyon sok törvényt tudok és a törvény nem bünteti ha otthon gyakorolsz vele. De ha máshol akarsz akkor csak lőtéren.
2015. júl. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
tehát ha a druuogás miatt kihívják a kékeket,akkor elméletileg nem lehet belőle bajom.... kevés lövést adnék le... kb havonta ha 3 at....
2015. júl. 24. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!