Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Állandó lakcím megszűnése...

Állandó lakcím megszűnése után köteles lakhatást biztosítani?

Figyelt kérdés
Édesanyám a nővérem és a férje házában lakik már közel 20 éve. ha jól emlékszem van szívességi lakáshasználati szerződés, vagy már az sincs, nem tudom biztosan. Az állandó lakcíme is az adott ingatlanra szól, most viszont eladják a házat és 3 hét múlva jönnek aláírni az adásvételit, azt mondja augusztus végéig maradhat édesanyám aztán ki kell költöznie. Utcára rakhatja a saját anyját úgy hogy nem biztosít neki lakhatást!? Bejelentett lakcíme van a házra. Édesanyám kisnyugdíjas, nehezen tudna magának albérletet fizetni. Lehet kötelezni a tulajdonost (nővérem és a férje) hogy biztosítsanak neki albérletet? Köszönöm.
2015. júl. 20. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem. Egyébként tudod, mit jelent a "szívesség"?
2015. júl. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen tudom. de abban sem vagyok biztos hogy van szívességi, lehet semmilyen papír nincs már, csak állandó lakcímként be van jelentve és életvitelszerűen ott él.
2015. júl. 20. 14:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Eddig se volt "koteles", de nyilvan nem dobja az ember utcara a sajat szuleit.

Viszont ha mar ok husz eve vallaljak ezt az aldozatot, akkor nem gondolod, hogy most rajtad lenne a sor?

2015. júl. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

20 eve naluk lakik ugy, hogy tenylegesen nincs sem haszonelvezete, sem tulajdonjoga az ingatlanban, szivessegi alapon? Ha a tulajdonos az ingatlant eladja, semmire sem kotelezheto - szulotartasra sem, mivel ott vagy te, aki szinten segithetnel alberletet fizetni...


A bejelentett lakcim semmit sem jelent ebben az esetben.

2015. júl. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én Budapesten élek, a keresetem annyira elég hogy albérletet fizessek, meg tudjak élni. Édesanyám 140 km-re lakik. A nővérem és a férje pedig lényegesen jobb anyagi körülmények között Németországban már több mint 20 éve. Segítek én szívesen ami saját erőmből telik.

Sajnos megteszi a nővérem és utcára rakja, nem érdekli....

2015. júl. 20. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!