Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem jön a gyerektartás....

Nem jön a gyerektartás. Ítélet szerint június 10-én kellett volna az első gyerektartást kapnom júliusban pedig a november óta elmaradt részleteivel együtt. Hová kell bejelentenem, hogy nem fizet? Kinek vagy milyen hivatalnak kell ezt jeleznem?

Figyelt kérdés

#gyerektartás #nem fizet.
2015. júl. 22. 17:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ezt a Családi kapcsolatok kategóriában jobban meg tudják válaszolni (többször olvastam erről). Próbáld ott feltenni a kérdést, kicsit másképpen.

Minden esetre addig nem hagynám találkozni a gyerekkel, ameddig ilyen surmó. Első utam ilyenkor a rendőrség és az írásos, hivatalos felszólítások lennének, majd azután újra a tárgyalás, s azután körözés és egyéb érdekességek.

2015. júl. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi. Soha nem is látta. 5 hónapos terhesen hagyott el. Sosem kereste a lányát. Most 8 hós a baba
2015. júl. 22. 18:06
 3/19 anonim válasza:
0%
legközelebb jobban válogasd meg, h kivel vagy együtt, gondolom neked is jobb lenne, ha értelmesebb embert találtál volna.
2015. júl. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Kosz a kioktatast. 3 evig eltunk egyutt. Es minden nap konyorgott egy kislanyert....
2015. júl. 22. 19:17
 5/19 anonim válasza:
38%
bocsi, nem kioktatásnak szántam, de tényleg annak látszik. hát látod, h egy idiótát fogtál ki, én is ismertem egy ilyen helyzetet, az is hasonlóan végződhetett volna, ha nem vagyok, de lehet, h így is hasonló lesz, de most már nem érdekel a csaj, ott cseszi el, ahol akarja.
2015. júl. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én sem hallgattam másra. Hisz mit tudhat más amit én nem? De hát nekik lett igazuk. Csak a pénzem miatt "szeretett"
2015. júl. 22. 19:39
 7/19 anonim válasza:
57%
kívülállók véleményén néha nem árt elgondolkozni, mert kívülről jobban látni a hibákat.
2015. júl. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
Végrehajtóhoz kell menni. Ott ők segítenek kiállítani a végrehajtási lapot. Ehhez kellenek majd adatok, a bírósági ítélet stb. Adósről adatok. Pl. neve, címe, tartózkodási helye stb. Megkell jelölnöd, hogy milyen dolgokra kéred a végrehajtást, p. bankszámla, ingóság vagy ingatlan stb. ÚŐgyis mondják majd neked az ügyintézéskor, hogy mindegyiket X-eld be nyugodtan, annál hatékonyabb lesz a végrehajtás. Először pénzforgalomból próbálják levonni. Pl. munkabér. Van munkahelye? Aztán bankszámlát inkasszózzák. Ezek után jön ingóság pl. autó, vagy ingatlan. Mit gondolsz lesz miből végrehajtani, vagy papíron semmilye sincs?
2015. júl. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Munkahelyén felmondott, feketén dolgozik. Bankszàmlàja üres, 1/4 rész ingatlana van, örökség. De ha árverésre is kerül kinek kell negyed ingatlan?
2015. júl. 22. 20:46
 10/19 anonim válasza:

Ha a végrehajtás sikertelen, tehát nincs semmi lefoglalható, árverezhető vagyona, akkor kérned kell az állam általi megelőlegezést. De úgy tudom ennek is van vmi szabálya.

Ezt találtam:

A GYERMEKTARTÁSDÍJ ÁLLAM ÁLTALI MEGELÕLEGEZÉSE AZ ALÁBBI EGYÜTTES FELTÉTELEK FENNÁLLÁSA ESETÉN LEHETSÉGES: a) a bíróság a tartásdíjat jogerõs határozatában már megállapította , és b) a gyermektartásdíj összegének behajtása ÁTMENETILEG lehetetlen, továbbá c) a gyermeket gondozó családban az egy fõre jutó havi átlagjövedelem nem éri el az öregségi nyugdíj legkisebb összegének kétszeresét ( ez az összeg 2015-ben 57.000 Ft). A gyámhatóság a gyermektartásdíj behajthatatlanságát a gyermektartásdíj fizetésére kötelezett személy rendszeres jövedelmére, illetve egyéb vagyonára vezetett eredménytelen végrehajtást követõen állapítja meg. Az eredménytelen végrehajtást, illetve a végrehajtás szünetelését kimondó foglalási jegyzõkönyv hat hónapnál régebbi nem lehet. Az eredménytelen végrehajtást, illetve a végrehajtás szünetelését kimondó foglalási jegyzõkönyv hat hónapnál régebbi nem lehet. FONTOS: Nincs helye a gyermektartásdíj megelõlegezésének, ha a kötelezett a) lakóhelye olyan államban van, ahol a tartásdíj nemzetközi szerzõdés vagy viszonosság alapján nem érvényesíthetõ, vagy b) külföldi tartózkodási helye ismeretlen, vagy c) a jogosulttal közös háztartásban él. LEJÁRT TARTÁSDÍJ esetén a gyermektartásdíj megelõlegezése nincs lehetõség.

2015. júl. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!