Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Minek van személyi, meg...

Minek van személyi, meg útlevél, ha naponta ezren simán átjöhetnek a határon minden nélkül és senki nem bántja őket ezért?

Figyelt kérdés
Senkit nem érdekel ma már a törvény, a határok, az egészségügyi kockázat, a nemzetbiztonsági kockázat, a bűnügyi kockázat ... stb.? Minek fizetek adót egyáltalán?

2015. júl. 23. 08:42
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
6%

"Csak halkan kérdezem, az fel sem merülhet, h egyesek nem akarnak meghalni egy értelmetlen polgárháborúban, ami csak arról szól, h melyik politikai csoportosulás ragadja magához a hatalmat?"


Azért harcolni hogy a hazájában újra béke legyen, és talán az unokái is jólétben és biztonságos körülmények között éljen miért értelmetlen? Tehát azt mondod hogyha valahol háború robban ki akkor támogatni kell az egész lakosság kivándorlását?

2015. júl. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
75%

12:24

"Azért harcolni hogy a hazájában újra béke legyen"


Harc a békéért? Ezt sokan mondták már történelemben...

2015. júl. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
Nem válaszoltál a kérdésemre: tehát azt mondod hogyha valahol háború robban ki akkor támogatni kell az egész lakosság kivándorlását?
2015. júl. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
37%

Mert akkor mit kéne tenni? Odamegyek hozzád, fejbe verlek, te meg odaadod mindenedet? Elismétlem ezer emberrel és milliomos vagyok?


Az ISIS előtt is hódoljon be mindenki, mert nem trendi küzdeni valamiért, inkább legyen csak béke, az ő békéjük?


A végvári harcok során is szépen néztünk volna ki, ha a védők inkább hagyták volna a p*csába az egészet és elhúztak volna nyugatra.

2015. júl. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
86%

12:35

Támogatja valaki, h az egész lakosság vándoroljon ki? Ilyenről még nem hallottam.


A te érvelési hibád:

[link]

2015. júl. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
18%

15# Mit állítottál? "az fel sem merülhet, h egyesek nem akarnak meghalni egy értelmetlen polgárháborúban, ami csak arról szól, h melyik politikai csoportosulás ragadja magához a hatalmat?"

Szóval ha te lennél a miniszterelnök és ha a magyar lakosság 90%-a nem akarna harcolni egy országot ért külső támadás esetén vagy egy polgárháború esetén akkor te ezek szerint támogatnád a lakosság 90%-át tehát 9 millió magyar nyugatra vándorlását?

2015. júl. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

12:58

Még mindig ugyanaz az érvelési hibád :D


1. Az "arab tavasz" pont nem arról szól, h külső támadás ért volna országokat.

2. Nem vagyok miniszterelnök, csak egy átlag polgár.

3. Légyszíves linkeld be, ahol a szír miniszterelnök azt mondja, h mindenki hagyja el Szíriát.


Hogy értsd miről van szó (mert most nagyon nem érted):

Egy irreális példa: az MSZP és a Fidesz között polgárháború tör ki a hatalomért.

A te megoldásod erre az, h álljon mindenki valamelyik oldalra, és kezdjük el lőni egymást, függetlenül attól, h az átlag polgárnak egyik oldal győzelmétől sem lesz jobb.

Minél többen fogjunk fegyvert, mert az vezet a békéhez? Hogy több legyen a lövöldözés, többen haljanak meg, nagyobb legyen a nyomor és a szenvedés? Ez a békéhez vezető út?

Ezt a háború eszkalálódásának hívják...

2015. júl. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
Akkor fordítsuk meg a kérdést. Te mit javasolnál? Mi lenne a megoldás?
2015. júl. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

17# De miért bújsz ki mindig a válasz alól? :) Miért ferdíted el amit írtam? :)


"1. Az "arab tavasz" pont nem arról szól, h külső támadás ért volna országokat."

Senki nem beszélt CSAK külső támadásról. Azt írtam külső támadás VAGY polgárháború esetén. Az ara tavasz sok helyen polgárháborúba torkolt.


"2. Nem vagyok miniszterelnök, csak egy átlag polgár. "

Tudom. A kérdés úgy szólt HA te lennél mit csinálnál..


"3. Légyszíves linkeld be, ahol a szír miniszterelnök azt mondja, h mindenki hagyja el Szíriát. "

Miért adsz a számba szavakat? :) Én csak RÓLAD beszélek hogy te mit tennél? Mégpedig te azt állítottad hogy "az fel sem merülhet, h egyesek nem akarnak meghalni egy értelmetlen polgárháborúban, ami csak arról szól, h melyik politikai csoportosulás ragadja magához a hatalmat?" Ez azt jelenti hogy te nem tartanád kötelezőnek egy polgárháborúban való részvétet. Harmadjára kérdezem, ha Magyarországon polgárháború törne ki és a lakosság 90%-a nem akarna harcolni mit csinálnál? Támogatnád a kivándorlásukat?

2015. júl. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

13:18

Nagyon okos ember az, aki tudja, h mi a jó megoldás egy ilyen helyzetben.

Lehetne tárgyalásos úton, bár az ottani csoportosulások annyira fanatikusak, h kétlem, h hajlandóak lennének leülni egy asztalhoz.


Talán a nagyhatalmaknak kellene rendet tenniük. A történelemben már többször volt példa ilyen rendezésre, h pusztán a nagyhatalmi tekintély véget vetett a harcoknak. Persze akkor menne a visítás, h "a zimperialista USA gyarmatosít", de más megoldást tényleg nem látok.

Máskülönben addig fogják egymást lőni, amíg van élő ember a másik oldalon...

Pont ezért nem kellene innen Magyarországról, a biztonságos, légkondicionált szobából habzó szájjal ordítani, h menjenek vissza harcolni.

2015. júl. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!