Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet kötelezni, hogy legyek...

Lehet kötelezni, hogy legyek a testvérem gyámja?

Figyelt kérdés
Édestestvérem vidéken él, rossz anyagi (rokkantnyugdíjas) és mentális (skizofrén, depreszsiós)) körülmények közt. Kötelezhetnek engem, mint testvérét hogy legyek a gyámja? Mivel jár ez?
2015. júl. 28. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kötelezhetnek, de (ha nagykorú vagy) kérvényezheted a gyámságot. A pontos ügymenetet nem tudom.
2015. júl. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem vállalod, akkor nem leszel, de elsősorban azt illeti meg akit a szülők korábban megneveztek, vagy majd akit a bíróság kinevez és vállalja is. Te mint testvér kérheted, hogy legyél a gyámja és ha olyan a helyzeted, akkor te lehetsz a gyámja. Ha vállalod, akkor rendszeresen fog a gyámhatóság ellenőrizni. A gyám - ha e törvény eltérően nem rendelkezik - a gyámsága alatt álló gyermek gondozója, nevelője, vagyonának kezelője és a gyermek törvényes képviselője. Évente a vagyonkezelésről pedig számot kell adnod a gyámhatóságnak.
2015. júl. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék gyámja lenni, eza lényeg. Úgy érzem mintha kötelezni akarnának rá, mert a gyámhatóság meidézett. Én le szeretném passzolni a dolgot.
2015. júl. 30. 00:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenkit megkeres a gyámhatóság, csak mivel te vagy a vérszerinti testvére első vagy a listán. Egyszerűen elmondod, hogy nem szeretnél lenni és kész, nem kényszerthetnek rá. De mint a testvére tudnod kell, hogy jó esély van rá arra is, hogy intézetbe kerül. Ha csak a felelősségtől félsz, ami hirtelen a nyakadba zuhan, inkább kétszer gondold meg, hogy mit szeretnél.
2015. júl. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!