Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az eladók tényleg megnézik a...

Az eladók tényleg megnézik a személyit alkoholvásárláskor, vagy csak a lényeg, hogy magabiztosan odaadd?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha elkérik, és odaadod, kiszámolják az éveket? Vagy, magabiztosan odaadod, vagy előre bekészíted, akkor is elkérik?
2015. júl. 31. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem fognak minden esetben négyjegyű számokat kivonni egymásból. Egy egészen hihetetlen trükköt alkalmaznak: megjegyzik azt az évet amit egyszer kiszámoltak!!! Ugyan ez alkotmányellenes, de ezt csinálják.
2015. júl. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

Kiszámolják, nem nehéz.

Ennyire dúl benned a kisebbrendűségi érzés? Úgy gondolod, a piától nagyobb leszel? Nem, csak részegebb.

2015. júl. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Ez attól függ mekkora borravalót adsz. Olyan eladó még nem született aki nem akarna kiszolgálni.
2015. júl. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
Jobb helyeken ki van irva a kasszanal, hogy mondjuk 1997. julius 31.-e UTAN szuletett szemelyeket nem szolgalnak ki alkohollal. Es igen, megnezik, mert ha ellenorzest kapnak, probavasarloval, eleg sulyos buntetest kaphatnak a nyakukba.
2015. júl. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

"Jobb helyeken ki van irva a kasszanal, hogy mondjuk 1997. julius 31.-e UTAN szuletett szemelyeket nem szolgalnak ki alkohollal. "


Egyszerűen nevetséges lenne kiírni. Vagy minden nap cserélgetik majd?:D

2015. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%
Kedves utolso, az, hogy te meg nem lattal ilyet, mert eletedben nem tetted ki a labadat a porfeszekbol, amit szulofaludnak hivsz, nem az en bajom.
2015. júl. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha magabiztosan adod oda, attól még meg tudja nézni, szerintem ez logikus. És előttem jól leírták. Megtanulják, hogy 1997 júliusa után született személyeket nem szolgálnak ki, ő pedig csak azt fogja nézni, hogy a személyin milyen dátum szerepel, ha 1997-nél kisebb szám, akkor oké, ha nagyobb, akkor nem szolgál ki, ha pedig 1997, akkor ellenőrzi a hónapot. Amúgy van is ebből gond, hogy ugye napot már nem mindig nézik, és lehet, hogy elmúltál 18, de nem járt le a hónap, amiben betöltötted, és ezért visszautasít. Egyedül ilyenkor tudsz reklamálni. A lényeg, hogy ez egy egyszerű és hatékony módszer.

Szóval ha most azért kérdezted, mert nem vagy 18 és alkoholt akarsz venni, akkor szerintem ne ezzel a módszerrel próbálkozz.

Mondjuk nem mindig kérik el, csak ha fiatalabbnak ítélnek meg, tehát ha látszik, hogy 30 körül van valaki, nem biztos, hogy ellenőrzik, de ha határeset akkor igen. Egyszer én jártam így, hogy alkoholt akartam venni (23 voltam akkor - tehát már jóval 18 felett), és nem vittem személyit, a nő nagyon nehezen akarta kiadni, igazából ha nem adta volna oda, akkor sem szólhattam volna semmit, bemondásra nem köteles elhinni.

Azóta, ha dohányboltba megyek, vagy alkoholt vásárolok, még akkor is viszek személyit, ha egyébként nem megyek messzire. Tudom, hogy elvileg mindenhova vinnem kell, de én kis településen lakom, és itt településen nem mindig mászkál iratokkal az ember.

2015. júl. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem már elkérték többször is. pedig már 10 éve elmúltam 18...
2015. júl. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha már elkérik, akkor meg is nézik. Akin látszik, hogy elmúlt 18 éves, attól nem kérik el.
2015. júl. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!