Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehetne jól csőbe húzni...

Hogy lehetne jól csőbe húzni a sok külföldi munkát ígérő lehúzós szemetet jogilag? Valami kártérítési per vagy hasonló?

Figyelt kérdés
lehet furcsa-módszernek hat az amit kérdezek, de elegem van abból, hogy felsőfokú okj-s végzettséggel és több "gyorstalpalós" szakmával egy rohadt munkahelyem nincs.aki meg azt mondja tanuljak tovább attól annyit kérdezek.miből éljek??nem a bulira gondolok a kajára, meg a számlákra!!(majdmegbánom ezt a vulgáris kifejezés módot, de hihetetlen módon dühítő a tehetetlenség!)
2010. márc. 7. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Én speciel teljes mértékben megértem a felindultságodat.

Lehet, hogy még cifrábban fogalmaztam volna. Sokat nem tudunk tenni, eléd raknak egy nyomtatványt amit kitöltesz, aláírsz és ezzel elfogadod a "munkaközvetítő" feltételeit.

Rosszabbak, mint a bankok, engem is lehúztak.

2010. márc. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mi a végzettséged, mihez értesz?
2010. márc. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elsősorban úgy, hogy tanulmányozod az idevonatkozó jogszabályokat és, ha az ajánlatuk jogszabályt sért, feljelented. A kártérítés más tészta, ez ugye szimpla szövegértéssel felfogható: ahhoz, hogy a károm megtérítése okán perbe fogjak valakit, előbb károsulttá kell válnom. Károsulttá válni ott, ahol a jogok az emberek számára nehezen érvényesíthetők, ill. mások számára kényelmesen tiporható, nem kifejezetten ésszerű.


Ha mindenképp ragaszkodsz az ötletedhez, keress más kárán, azaz alapíts jogvédő szervezetet.

2010. márc. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!