Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy szerzői joggal védett...

Ha egy szerzői joggal védett kép hasonmását elkészítem saját magam, ami hasonlít az eredetire de mégsem ugyanaz, akkor megbüntetnek, ha ezt egy holnap logójának felhasználom?

Figyelt kérdés
A formája szinte ugyanaz, de más a szín, mások a fényhatások és más technikával van készítve. Ha valaki többször látta az eredeti képet, akkor észreveszi a dolgot. Ilyen esetben mi a helyzet?
2015. aug. 7. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Amennyiben alkalmas arra, hogy összetévesszék az eredetivel, akkor tilos.
2015. aug. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Biztosan felismerhető. Rajta van a nevük az eredeti képen (sok más képet is megosztanak neten) és így meg tudom őket keresni. Elég ha emailben megadják az engedélyt? Bízom benne hogy nem akarnak érte pénzt kérni, mégiscsak a blogomhoz kéne :).
2015. aug. 7. 19:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Ennyire szerintem ne vedd komolyan, senki nem fog emiatt feljelenteni. Egyszerűen tüntesd fel az eredeti képhez tartozó linket mellette, és írd ki az eredeti szerzőjének a nevét.
2015. aug. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként igen, ha E-mailben megkapod az engedélyt, onnantól szabad a pálya, legálisan használhatod.
2015. aug. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én logónak használnám, és ott nem nagyon mutat jól egy link. Ha tegyük fel sokan olvasnak, akkor könnyen megvan az esély, hogy olyan is olvassa, aki látta az eredeti képet (habár a külföldi képkészítő valószínűleg nem magyar nyelvű blogot olvas, de valami rossz szándékú alak beköphet miatta).
2015. aug. 7. 20:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor a linket egy feltűnő helyre tegyed.

Egyébként igen, engedélyt kell kérned.

2015. aug. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!