Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Le kell mondanom a családi...

Le kell mondanom a családi pótlékot, vagy megszűntetik?

Figyelt kérdés
Júniusban betöltöttem a 20. életévemet. Múlt évben elkezdtem egy OKJ-s képzést, addig normálisan kaptam a családi pótlékot, azonban most augusztusban (konkrétan tegnap) kiiratkoztam az intézményből. Ellenben ugyanezen a nap kaptam egy SMS-t is, hogy ismét érkezett családi pótlékom. Le kell mondanom, vagy úgy, hogy kiiratkoztam, már nem járna a pótlék? A tegnap érkezettet vajon vissza kell fizetnem? Honnan fogom megtudni, ha igen?

2015. aug. 27. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:

A családi pótlék utoljára arra a hónapra jár, amelyben betöltötted a 20. életévedet, tehát júniusra. Mivel mindig a következő hónapban utalják, ezért ezt júliusban kaptad meg.

Júliusra és utána már akkor sem járna, ha suliban maradtál volna, automatikusan megszüntetik.

Tehát nem értem, mi lehet ez az augusztusi értesítés... :O

Szerintem kérdezz rá a MÁK-nál, mi a helyzet, ott fognak pontos infót adni.

2015. aug. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kell lemondani, nekem is csak úgy megszűnt, de azért fura volt, hogy egy levelet se küldtek róla, mert nem voltam képben a szabályokkal addig
2015. aug. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell lemondani, nincs büntetőjogi következménye, semmilyen bírságot nem fogsz kapni. Ellenben ha majd egyszer leesik nekik, hogy ez neked nem jár, megállítják a kifizetést, és gond nélkül visszakövetelhetik azokat az összegeket, amire nem voltál jogosult. Szóval vagy tedd félre ezeket az összegeket, és ha 5 évig nem szólnak, akkor a tiéd, vagy szólj minél előbb, hogy nem vagy jogosult, de még pluszban kaptál is, mi a teendő.
2015. aug. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!