Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben kérhetem e...

Ebben az esetben kérhetem e ezt a fajta változtatást?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én egy megyeszékhelyre járnék dolgozni...


Egy másik településhez tartozom, tehát a város határain kívülről járnék be mindeképp.


A munkáltató ugye köteles fizetni a bejáráshoz szükséges bérlet 86%-t...


Az a helyzet azonban, hogy ezzel alap esetben nem sokra mennék, mert a tömegközlekedés elfogadható távon belül nem megoldott. A helyi busz csak hétköznapokon jár, napi 3x. Leghamarabb 8:30-ra lehet bent lenni a városban, át kell szállni és du. 15:30-kor legkésőbb buszra kell ülnöm. Így biztos nem fogok tudni bejárni, azonban van egy alternatíva amit a suliba járáshoz is bevetettem:


a szomszéd településre elmegyek kocsival vagy kerékpárral és ott szállok buszra, ott elfogadható a buszmenetrend és közvetlen járat visz a városba. Ez a település azonban 8,5 km-re található és jogilag sajnos semmi közöm hozzá.

Eddig csak annyi dolgom volt, hogy a diákbérlethez ahhoz a járathoz kértem útvonal igazolást, de nem tudom, hogy a munkáltatót megkérhetem arra, hogy a szomszéd telelpülés és a város közötti bérletet támogassa?


Persze ez csak egyenlőre sajnos csak elméleti kérdés, még nem találtam munkahelyet és jó eséllyel találnak kibúvót arra, hogy ne térítsék a közlekedést.



2015. szept. 5. 13:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Elvileg ilyenkor benzintámogatást kaphatsz (ha nincs tömegközlekedés, vagy a munkarend miatt nem használható), ami jó sok éve 9 Ft/km. Ha van útvonal igazolásod, akkor valószínűleg el fogja fogadni a munkáltató azt, de kérdezz majd rá.
2015. szept. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!