Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetek valakit lépcsőh...

Feljelenthetek valakit lépcsőházban dohányzásért? (többi infó lent)

Figyelt kérdés

Először is: a "szólj neki, hogy hagyja abba" már milliószor megtörtént, szóval ezt hagyjuk. A közös képviselő is szarik az egészre.


Tudom, hogy ha nincs bizonyítékom róla, akkor ő úgy is letagadja, hogy cigizett. Bizonyítékot viszont csak akkor szerezhetek, ha lefényképezem, vagy felveszem rejtett kamerával. Ellenben akkor én sértem az ő személyiségi jogait.

DE mi van akkor, ha én felveszem rejtett kamerával, és cenzúrázom az arcát? Személyiségi jogokat nem sértek, viszont a ruházata alapján bárki megmondja, hogy kiről van szó.



2015. szept. 8. 10:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%

Kellemes egy ember lehetsz, hogy feljelentgetni akarsz ... regebben a jelentgeto embereket genyanak tartottak az emberek ... nem tudtam, hogy ennyire elaljasodott a vilag.


Koltozz el ha nem tetszik, vagy szokj ra a dohanyzasra! Egyszer emberedre talalsz majd es atrendezik a buradat a jelentgetes miatt.

2015. szept. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
Első, idegbajos dohányos vagy? :D
2015. szept. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%

Jó "házmester" lenne belőled. Ugye tudod kik voltak azok a kommunista időkben?


Amúgy:

A társasházi lakóépület házirendje

26. § (4) A házirend - a tulajdonostársak összes tulajdoni hányad szerinti legalább négyötödös többségével megállapított - eltérő rendelkezése hiányában tilos dohányozni a közös tulajdonban lévő zárt légterű épületrészekben, területeken, illetve helyiségekben.

2015. szept. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%

Engem érdekelne, hogy honnan tudod, hogy dohányzik.

Azt írod, hogy ő letagadja.

Vagyis, te nem látod őt dohányozni. Mert akkor nem tudná letagadni, ha elmész mellette, miközben ő dohányzik :)

Mi a zavaró? Olyan sokat dohányzik, hogy büdös van a lépcsőházban?

A többi lakóval mi a helyet? Őket nem zavarja? Ha nemcsak te szólnál neki, hanem mások is, az szerintem hatásosabb lenne.

Illetve lakógyűlésre is lehetne egy ilyen napirendi pontot javasolni, hogy a házirend áttekintése :)

2015. szept. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#1: elolvastad azt is, amit utána írtam? Valószínű nem, vagy akkor rólad is lepereg ugyanúgy, mint a fogyatékos szomszédjaimról. De én is kívánom neked, hogy egyszer legyen egy olyan szomszédod, akinek idegesíteni fog a viselkedése..téged az egészséged nem érdekelhet, úgyhogy inkább fúrjon, kalapáljon, zörögjön éjjel-nappal, meglátjuk te meddig bírod ;) (hülye paraszt)

Volt már rá példa, hogy az egyik szomszéd hangosan bömböltette a zenét. Másik szomszéd legalább 5x lejött, szépen közölte vele, hogy nem akar balhét, meg nem akar feljelentgetni, aztán nem értettek belőle, feljelentette őket, és pénzbírság. Így jártak.


#3: ez a baj, hogy csak voltak..hiányzik az országból az a fegyelem, ami akkor volt. Sorra kéne büntetni az összest, aki képtelen betartani ezeket az alap, KÖZÖSSÉGBEN ELVÁRT dolgokat. Igenis legyen egy olyan ember, aki folyamatosan, lépcsőházról lépcsőházra jár ellenőrizni a tisztaságot, rendet, meg elzavarja a retkes drogosokat, akik a lépcsőház előtt gyülekeznek.

A szöveget meg kár volt bemásolni, mert pont a lényeget hagytad ki, hogy 2012 január óta TILOS a lépcsőházBAN és 5km-es körzetén belül dohányozni. Nem szó szerint írtam, mert nem csak erre vonatkozik, de ez a lényege.

Ezt semmi nem mentesíti, és nem lehet kiváltani, mert nem a házirend, hanem a központi törvény részét képezi.


Az pedig mindkettőtöknek szól, hogy aki nem ért a szép szóból, az viselje a következményeit.


#4:

Nem előttem tagadja le, hanem ha feljelenteném, akkor tagadná le, hogy "óóó, hát éééén biztos nem..". Az egész lépcsőházban cigi szag van, ami természetesen a lakásba is bejön. Többen szóltak már neki a saját emeletén is, de nem érdekli. Lakógyűlés több év után kb 2 hónapja volt panelprogram miatt. Lett szólva. Semmi nem változott. Bizonyíték nélkül meg nem érek semmit. A hangfelvétellel is sértem a személyes jogait, ha meg eltorzítom, annak semmi értelme, úgy már többet mutat egy cenzúrázott kép.


Az a baj, hogy az ilyen paraszt emberek semmiből nem tanulnak, amíg nem büntetik meg őket. A fentebb említett hangoskodó szomszéd is azóta nem bömbölteti a zenét, amióta megbüntették.


Drasztikus lépések kellenek, mert mindenki azt hiszi, hogy megfoghatatlan, és ők a királyok.

2015. szept. 8. 12:13
 6/19 anonim ***** válasza:
13%
Minden lépcsőhàzban van egy ilyen feljelentgetős ge*i. Az ilyenek mindent betiltanànak ami zavarja őket. Jó lenne ha kihalna már ez az állatfaj végre. A règi hely ahol laktunk, szintèn volt egy ilyen ember, de valakik helyretették rendesen, utána elmaradtak a feljelentèsek.
2015. szept. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem igazad van. Dohányozhatna máshol is. Nem köteles mindeni az ő füstjét szívni. Mondom ezt úgy, hogy én dohányzom. De én is utálom, amikor valaki a lépcsőházban gyújt rá.

Én odamennék és kivenném a szájából :) Ha mindenki megtenné ezt vele, akkor szerintem elmenne a kedve.

Meg magyarázza el, hogy miért pont ott? Nincs utca? Nincs a lakásban ablaka, erkélye?

2015. szept. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
13%

Nálunk a közös képviselő dohányzik, még a liftben is. :)


Azért ez nem akkora ügy, hogy ne tudd elviselni, nem a lakásodban csinálja.

2015. szept. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 kovpet ***** válasza:
79%
Nem kell bizonyíték, ha van tanú. Márpedig van, azt mondod.
2015. szept. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%

Igen, az jó, amit a 9-es ír.

Ha a többi lakót is zavarja és ők tanúskodhatnak, vagy akár közösen jelentitek fel.

2015. szept. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!