Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan úszhatnám meg olcsón a...

Norbert911 kérdése:

Hogyan úszhatnám meg olcsón a Torrentezést Németországban?

Figyelt kérdés

ma kaptam egy 850 euros csekket mert 1 hónappal ez előtt leszedtem egy 550 mb-os játékot.Rengeteget forumot olvastam erről a témáról és emberek véleményét akik hasonló cipőben jártak és két féle opciót találok kedvezőnek.

1. Megpróbálom lejjebb alkudni a bünetést.

2. ügyvédet fogadok.

Az utóbbi nem tudom mennyibe kerülne de egyes vélemények szerint kevesebb mint 800 euro.

Valaki esetleg járt hasonló cipőben? ha igen ő hogy oldotta meg? Jól jönne a hasznos tanács.



2015. szept. 9. 00:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Németországban élsz, és olyasmire akarsz ügyvédet fogadni ami alapesetben is veszett ügy... meg elhet próbálni, de az az ügyvéd aki ilyesmit vállalna, az biztos hogy több lesz mint a büntetés.
2015. szept. 9. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
VPN?
2015. szept. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Ügyvéddel megy fel majd szépen a bünti meg rájön az ügyvédi költség is. Hajrá, megérdemled. :-)
2015. szept. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hasznos tanács érekében írtam ki ezt a kérdést,nem pedig az agyvízzel teli fejedből kipattanó bíráskodás miatt. :)
2015. szept. 9. 15:36
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Gyere haza, lehet hogy ez itt a Balkán, de a mi kalózlehetőségeinket senki nem übereli.


Mot úgyis jön a sok migráncs, Ger-money most lepukkantabb lesz, mint Magyarország.:D

2015. szept. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

# 4/5 Időpont ma 15:36


Arról nem én tehetek, hogy nem értetted, hogy felfogadhatod OJ Simpson ügyvédjét is, de még ő sem tud kihúzni ebből a szarból. Alkudni több esélyed van, de az is nulla közeli.

2015. szept. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Sehogy nem tudod megúszni. Be kell fizetned. Németeknél elég szigorúan veszik ezt.
2015. szept. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
Németországban élek és erről nem tudtam az első napokról így ncore-ról le is töltöttem egy filmet, másnap mondták a lakótársaim hogy nem szabad mert elég jól büntetnek, szerencsére már ez 2 hónapja történt így nem igen várok már levelet :D viszont mindenképp be kell fizetned mert nincs más választásod, mert elég szigorúak a letöltésben. Ha meg nem fizeted be és így gyarapodni fog a büntetés és ne csodálkozz ha egyszer csak behajtók jönnek és elvisznek egy két dolgot. Ügyvédet fogadni halott ügy mert ezt mindehol büntetik csak itt sokkal jobban mint Magyarországon, de mondhatod azt hogy nem tudtad hogy ez tilos de annak semmi értelme mert mint előbb írtam mindenhol büntetik :D
2015. szept. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Használj VPN-t
2015. szept. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Na akkor elmesélem hogy járt a nejem: megkapta a 850 eurós felszólítást (nem csekket, csak egy sablon levelet egy ügyvédi irodától, megjelölve hogy pontosan mikor, mit OSZTOTT MEG. Ugyanis nem maga a letöltés a baj, hanem a megosztás - márpedig ha torrentezel, akkor automatikusan seedelsz is, ugye.


Ügyvédhez fordult, akinek a munkadíja itt Németországban az ügy értékétől függ, nem akarok hülyeséget mondani, talán 120 Euró volt - az ügyvéd megfellebbezte, amit természetesen nem fogadtak el, majd azt javasolta, várjunk, el fog évülni. Az elévülési idő ha jól emlékszem három év, az elmúlt két év nyolc hónapban nem kapott újabb leveleket...

2015. szept. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!