Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kérhetek más védő...

Hogyan kérhetek más védő kirendelését?

Figyelt kérdés
2013ban indult eljérás ismeretlen tettes ellen BRF11kerületben telefonos zaklatás fenyegetések miadt . Közel 2év után gyanyusitott lettem . 17éves voltam akkor most 19éves vagyok Somogy Megyei lakos . Fiatal korukánt targyalják az ügyet. Kirendelt védőm van Budapestent nem én választottam .Egy ügyvédi iroda mindig más védőt küld nem is nagyon ismerik az ügyet. Volt egy targyalás ahol több vád pont nem felelt meg a biroság elé álitáshoz es igazságügyi orvos szakértői véleményt is kértek . A kihalgatásomon jelen volt egy ügyvéd de olyan volt mint ha ott sem lett volna . Röhögöt a rendörökel nem tájékoztotott a jagaimrol hogy mi mit jelent stb.. Hiába konzultaltam vele . Más megyéből szeretnék egy védőt választani . Hogyan lenne ez lehetséges . Azért más megyéből mert Budapesti ügyvédek folyamatos munka kapcsolatban vannak a rendörökel . Targyalás ig kellene normális Védő ügyvéd ne egymagam legyek . Lehesen védelmet felépiteni átbeszélni az ügyet .

#BTK #kirendelt vedő
2015. szept. 16. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ügyvédek a pénzre hajtanak, utálják azokat az ügyeket, ahol hivatalból kirendelik őket. Miért nem fogadsz saját ügyvédet? A másik pedig az, hogy mit csinál az ügyész, ha a védőd ilyen hibákat követhet el? Te miért nem jelzed a bírónak ezeket a hiányosságokat?
2015. szept. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Irtam.emailt egy ügyvédnek.de nagyon sokat kér es ennyim.nincs mert kirugatott a rendörség a munka helyemről.
2015. szept. 16. 13:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azzal az indokkal kérhetsz, ami itt leírtál: hogy nem látja el rendesen a dolgát. Viszont Budapesten csak budapesti védőt fognak kirendelni másodszor is.


Ugyanakkor te bárkit meghatalmazhatsz (tehát vidékit is), és akkor a kirendelés megszűnik.

2015. szept. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bárkit meghatalmazhatok de nincs egyszerre 120-200000Ftm főleg hogy a munka helyemről is kirugatak
2015. szept. 16. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!