Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkaügyi bíróságra mehetnék...

A munkaügyi bíróságra mehetnék perelni a munkavállalói személyiségi jogaim megsértésért. Ha indítok, akkor mire számíthatok? Mit kaphatok ha megnyerem a pert?

Figyelt kérdés

A történet a következő: bementem a munkahelyemre, és egy kedves levél várt az asztalomon, hogy figyeljek jobban a szájhigiéniámra és egy szájvíz is mellékelve. Én akkor rögtön fel is mondtam, azóta megtudtam, hogy ki volt, a főnököm. Bizonyítéknak ott van a levél,persze aljas módon géppel írva, névtelenül volt. Már a cégnél mindenki tudja, hogy ő volt. Csak attól félek, hogy senki sem merné a perben felvállalni, hogy tudja, mivel mindenki félti a munkahelyét. Igen ám, de a szájvizet bent hagytam az irodában, sajnos az asztalt reggel nem fényképeztem le. Előtte ugyanennél a cégnél dolgoztam, csak egy másik részlegen átszervezések miatt kerültem oda.

Hozzáteszem, összesen 1 hetet dolgoztam ott, a főnökömmel összesen 2 szót váltottam, azt is kb. 1 méter távolságból, szóval ez persze hogy csak rágalom volt, elérte amit akart. Mostmár persze, utólag visszagondolva,amikor odamentem és közöltem hogy felmondok, annyit sem kérdezett hogy miért csak annyit válaszolt, hogy jó. Utolsó gerinctelen szemét, névtelenül. Milyen főnök az ilyen? Én nekem már úgymond mindegy, de ha énvelem akkor mással is megteheti ezt. Ez nem más, mint a hatalommal való visszaélés. És valahogyan szertném megleckéztetni jogi úton, az igazgató már vizsgálaot indít az ügyben.

Segítséget előre is köszönöm!


2010. márc. 13. 13:54
 1/4 anonim válasza:
Lehet, hogy tényleg sűrűbben kellene fogat mosni...
2010. márc. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rengeteg főnökömmel volt már problémám de hasonló még nem, sohasem személyes hanem anyagi hátterű összetűzéseink voltak.(ellopott ünnep, kifizetetlen túlóra, ellopott étkezési vagy utazási térítés, be nem jelentett munkaviszony)
2010. márc. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendesen mosom.
2010. márc. 13. 14:04
 4/4 A kérdező kommentje:

Kieg.

A munkámba nem tudott belekötni, mivel jól dolgoztam. Így sikerült neki.

2010. márc. 13. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!