Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kell olyan sok szelektív...

Miért kell olyan sok szelektív hulladék gyűjtő kuka, hogy minden házhoz van már? Nem lenne egyszerűbb, ha a reklámújságokat gyártó nyomdák főbejáratához tennének egy-egy nagyot és a legyártott reklámújságokat azonnal abba dobnák?

Figyelt kérdés

2015. szept. 29. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
A szelektívbe nem csak reklámújságokat raknak.
2015. szept. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Ez miért családi kapcsoltatok kategória? Egyébként egyesnél a pont.
2015. szept. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Engem is idegesítenek a reklámújságok...

Nálunk a lakásban a takarító a szelektív kukát átönti a rendes kukába amikor tele van. Eddig szelektíven gyűjtöttem, hordtam le a szelektív kukához, ami pár házzal arrébb van, de azt sajnos felszámolták. Most nem gyűjtöm már szelektíven, pedig amióta bejött ez a szelektív dolog azóta csinálom, mert nem tudom hova tenni a szemetet... Annak értelme nincs, hogy a házban lévő szelektívbe dobjam, meg előtte mossam el stb. hogy aztán a rendes kukában végezze.

2015. szept. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elbénáztam a kategóriát, éppen ott olvastam valamit aztán hirtelen eszembe jutott, hogy ezt a kérdést akartam kiírni, hát így sikerült. Kérdés apropója, hogy éppen előtte dobtam be vagy 2 kg reklámújságot a szelektívbe, mert előtte 1 perccel tömte tele a ládát a reklámújságot kihordó fiú. Szerintem nincs élő ember, aki reklámújságokat lapozna szórakozásképp vagy új ismereteket innen kívánna beszerezni.
2015. szept. 29. 20:53
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Van még aki előszeretettel lapozgatja a reklámújságokat.

Akinek nincs számítógépe,nem tud rákeresni a dolgokra.

Környékemen a falusi nénik hűségesen lapozgatják, mikor érdemes a városba utazni, hol, és mikor milyen akció van.

Anyám is abból nézi, feleslegesen nem járja körbe az üzleteket. Az újságok árát pedig mi fizetjük meg, ráteszik a termékekre.

2015. szept. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát képzeld, ha kilómétereket kellene gyalogolni egy nagy adag szeméttel, akkor nem figyelnék a szelektív gyűjtésre. Így, hogy leugrom/kiugrom a lakásból és ott van, motiválva vagyok a gyűjtésre. Reklámújságokat nem kapunk, de van ezer megy egy dolog, amit lehet szelektíven gyűjteni.
2015. szept. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Szelektív gyűjtés önmagában egy hülyeség... El is vitték a lakótelep mellől a gyűjtőt, mert mindig csak a szemét volt a szelektívnél... ha simán odaraktak volna egy nagy konténert, akkor nem lett volna ez...
2015. szept. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én anyukám is szereti őket, mert figyeli az akciókat.
2015. szept. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Át szoktam lapozni a reklámújságok némelyikét, de nem sírnék, ha nem lenne, az tuti. Lakott helyeken bizonyára többet dobnak be, én 2 kis falu között lakom félúton, itt csak heti párat :) Sajna rosszul égnek, így nem tudom bográcsban főzéskor felhasználni őket, el kell utaznom egy szelektív kukához. Igaz, 8 km-en belül van olyan.

Viszont a papírgyűjtő (ami kevés helyen van, a mi falunkban pedig semmilyen sincs) kicsit sem esik útba, s csak azért biciklizni egy órát... Már ha épp jó lenne a biciklim és nem kellene odafelé részben tolni, mert túl meredek az út... De néha úgyis járunk a megyeszékhelyen, olyankor szoktuk elintézni, nincs itt gond.

Mindössze sajnálom a sok papírhulladék létét, aminek a zöme elolvasásra sem kerül. De ugyanez van az elekronikus spammel, van logikája, értelme, üzlet meg minden, az embereket pedig többnyire nem érdekli.

2015. szept. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

Én is szeretem átlapozni, és be tudom karikázni, mi kellene.

Aztán egy dobozba szórjuk, és télen begyújtani tökéletes.

Ugyanez volt egy napi lappal, amit küldtek nekem 1-2 hónapig évente ( volt, hogy kétszer), mondván korábban előfizető voltam. Hát..nem tudom, minek, de ennek a f.snak nem, az hótziher.


Szelektívbe műanyagot, üveget is gyűjtenek. Azzal a céljaid? Igya meg mindenki a boltban, amit vesz, haza se vigye, és akkor kidobhatja rögtön bolt előtt?

2015. szept. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!