Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan hatalmazhatok meg...

Hogyan hatalmazhatok meg másik ügyvédet?

Figyelt kérdés
Van egy fks ügyem birósagon van már az ügy van egy kirendelt ügyvédem ami semmit nem ér szeretnék meghaltalmazni mást de lakhely elhagyási tilalmam van az ügyvéd akit meg akarok hatalmazni az tőlem kb 200km .Az ügyem Budapesten van ami tőlem 150km .

#ügyvéd #BTK #Ügyvédimeghaltalmazás
2015. szept. 30. 23:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Néhány variáció:


1. Írsz egy meghatalmazást két tanú előtt otthon, és elküldöd az ügyvédnek postán, aki beküldi azt a bíróságnak.

2. Az ügyvéd küld egy meghatalmazás-mintát, te írod alá és küldöd be.

3. Elküldöd valamelyik hozzátartozód az ügyvédhez, ő bármiféle külön papír nélkül meghatalmazhat védőt a részedre.

4. Az ügyvédet hívod el magadhoz (ha megfizeted, biztos megteszi), és úgy írsz alá.

5. Kéred a hatóságot, hgy egyszeri alkalomra, ügyvéd meghatalmazása és tanácskozás céljából oldja fel a lakhelyelhagyási tilalmat, és az engedély birtokában elutazol te.


Remélem, találsz közöttük használhatót.

2015. okt. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem te először MEGBÍZNI akarod. A meghatalmazás ezután következik.

Az első lépés a megbízás, vagyis, amikor megbeszéled az ügyvéddel az ügyeket, megállapodtok a feltételekben, és megkötitek erre a szerződést. Enélkül hiába küldesz bárkinek egy meghatalmazást (ráadásul, az így nem is lenne ügyvédi meghatalmazás!! Ügyvédnek olyan kell, nem "sima"), nem fog vele csinálni semmit.

Telefonon vedd fel az ügyvéddel a kapcsolatot, kérdezd meg, vállal-e így, és ha igen, akkor tudsz kérni elvileg a rendőrségtől/bíróságtól engedélyt azért, hogy elmenj az ügyvédhez.

2015. okt. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2! Gratuálok, annyit és is tudok, hogy az ügyvéd és az ügyfél között megbízási jogviszony van, ami alapján hatalmazza meg az ügyfél az ügyvédet a képviseletével. Azt azért adottnak vettem, hogy a kérdező nemcsak kinéz egy ügyvédet tőle 200 km-re a névsorból, és vakon küld neki egy meghatalmazást, hanem a megbízás feltételeit már lebeszélte, a kérdés kifejezetten a meghatalmazás technikai lehetőségeire vonatkozott.


Azt meg nyugodtan megteheti bármelyik módon, amit írtam. Ezt a mondatot sajnos nem tudtam értelmezni: "ügyvédnek olyan kell, nem "sima". Esetleg a papírt, amire írta a meghatalmazást, egy kicsit gyűrje össze?

2015. okt. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!