Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én schengeni állampolgárkén...

Ha én schengeni állampolgárként átsétálok Ausztriából Magyarországra a zöldhatáron át (amihez ugye jogom van), akkor bűncselekményt követek el, mert nem a hivatalos határátkelőhelyen lépek be, ahol jelenleg van ellenőrzés?

Figyelt kérdés

Ugye, szabad az emberek útja a schengeni térségben, de Magyarországra belépni bűncselekmény elkövetése nélkül csak kijelölt határátkelőhelyen szabad.

Hogy is van ez?


2015. okt. 1. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
de ez a szabályozás nem a schengeni, hanem a külső határokra érvényes
2015. okt. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
plusz, én úgy értelmezem, hogy schengeni állampolgárként nem vagyok köteles az ellenőrzési ponton sétálni egyik országból a másikba, csakmert most éppen ellenőriznek itt meg ott schengeni tagállamok között is.
2015. okt. 1. 12:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Át.
2015. okt. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az "Át." nem tudom mire válasz.
2015. okt. 1. 12:59
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"én úgy értelmezem, hogy schengeni állampolgárként nem vagyok köteles az ellenőrzési ponton sétálni egyik országból a másikba,"


Rosszul ertelmezed. A schengeni hatart alapesetben is csak a kijelolt hataratkelohelyeken lepheted at, a zoldhataron nem.

2015. okt. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5.-nek.


Voltam olyan túrán ahol legális túrán,legális túravezetővel átléptük a határt. EU területen,Olaszország/Ausztria.

2015. okt. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
es ahol atleptetek a hatart az rajta volt a legalis hataratlepesi pontok listajan van nem?
2015. okt. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Alapesetben a zöld határt schengeni övezeten belül sem lépheted át- más kérdés, hogy nem sok embert érdekel ez - csak ha van rá engedélyed.


Másrészt a törvény csak a schengenen kívüli határokra vonatkozik.

2015. okt. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Már bocsánat, de milyen törvényről beszélünk?


"Magyarországra belépni bűncselekmény elkövetése nélkül csak kijelölt határátkelőhelyen szabad"

Hol van ez leírva? Vagy csak a médiában harsogott dolgot sikerült kicsit átalakítani?


És azt miért állítja bárki, hogy a zöldhatáron nem lehet átmenni, csak a kijelölt határátkelőkön? A schengeni egyezmény országai között nincsenek határátkelők, legfeljebb az épületek, amik az egyezmény előttről megmaradtak.

2015. okt. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!