Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Németországban lehet torrentezni?

Németországban lehet torrentezni?

Figyelt kérdés
Azt mondja egyik ismerősöm, hogy nem lehet torrentezni és figyelik+kiszámlázzák a letöltött filmet,sorozatot,zenét stb.

2015. okt. 3. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet torrentezni csak törvénybeütköző. Egyrészt ha jól tudom szúrópróbaszerűen vizsgálják, másrészt a kiugróan magas feltöltésekkel rendelkezőeket nézik meg. Alaphelyzetben (már egy filmiért is) 600-800 eurós bírságokat osztogatnak érte.
2015. okt. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Maga a torrent mint technológia legális. Persze nyilván nem ez érdekel téged, hanem az, hogy lophatsz-e szabadon digitálisan. Nem, nem lophatsz. :-)
2015. okt. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Bár a kinti fizetésekhez képest nem egetrengető 1-1dvd-t megvenni de mi van, ha valaki egy 30évvel ezelőtti filmet nézne meg magyarul és nem német dvd-n.. ezért is érdekelt, hogy akkor valszeg importáltatni kell a filmet vhogy ismerőssel :D Vagy ha weboldalról tölt le valaki és nem torrenten azt engedélyezik?

2015. okt. 3. 15:42
 4/10 anonim ***** válasza:

# 3/3 Időpont ma 15:42


Azt sem. Mint mondtam, nem a torrent az illegális benne, hanem a szerzői jog sértése. Egy 30 évvel ezelőtti film letöltése magyarul érdekes kategória, ügyvéddel kéne konzultálni erről, mert szerintem pl. megállhatja a helyét ha te kerested mindenhol, de nem tudtad megszerezni legálisan.

Lásd abandonware játékok, amiknek van gazdája, hiszen a törvény szerint lennie kell, de fogalmunk sincs kicsoda.

2015. okt. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az egy nagy félreértés hogy torrentezéssel csak illegális dolgokat lehet csinálni.

Itthon az egyetemisták a nagy méretű oktató videókat pl. így osztják meg.


Tehát biztos hogy lehet de a szerzői jogokat mindenhol tiszteletben kell tartani. Aztán vagy el kapnak vagy nem.


Nyilván nem azokat bsztatják akik két filmet töltöttek le egész életükben.


Node ezt a kérdést tényleg minden héten fel kell ide tenni?

2015. okt. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat az offért,de muszáj kérdeznem.Tehát ha én nCore-ról filmeket szedek le külföldön,azt büntetik?Mert holnap is indulok vissza Svájcba(de német,osztrák,francia városokba is szoktam,mikor hova),már három éve,de sosem mondták ezt a szálláson,és nem is kaptam semmi büntit.
2015. okt. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen. Azonban vannak technológiák az adatforgalom rejtésére VPN

TOR (A torrent forgalom rejtésére nem alkalmas, azonban az nCore látogatás rejtésére igen)

2015. okt. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nyilván nem azokat bsztatják akik két filmet töltöttek le egész életükben."


Egyik ismerősünknek kiszámláztak kb 300 eurót, miután letöltött kint vagy 2 filmet (Németország).



"Tehát ha én nCore-ról filmeket szedek le külföldön,azt büntetik?Mert holnap is indulok vissza Svájcba(de német,osztrák,francia városokba is szoktam,mikor hova),már három éve,de sosem mondták ezt a szálláson,és nem is kaptam semmi büntit."


Németországban biztos, hogy figyelik, többi országnál nem tudom mennyire veszik komolyan.

2015. okt. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Németeknél figyelik, nem sz@roznak.. jön a kemény bünti akár 1film után is.
2015. okt. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Minden heten van ilyen kerdes.


- a torrent nem tilos, a szerzoi jog megsertese a tilos, azaz a lopas.

- nem a hatosagok figyelik a lopast, hanem a jogtulajdonosok altal megbizott ugyvedi irodak.

- adott esetben ok probalnak nemi penzt behajtani rajtad, ami ugy megy hogy kapsz egy levelet hogy mikor es mit osztottal meg es mennyi penzt akarnak.

- ha nem fizetsz lehet beperelnek lehet nem.

- tok mindegy mennyit toltesz le, eleg ha egy nyomorult sorozatnal erzekelik hogy 5 masodpercre megosztottad, jon a papir.


Egy csomo legalis lehetoseg van mar, netflix, amazon, vagy ha nagyon letolteni akarsz, akkor valami VPN.

2015. okt. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!