Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabadon használható frekvenci...

Szabadon használható frekvenciasávok zavarása is illegális?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy mobilt illegális zavarni, de mi a helyzet mondjuk a wifi-vel, vagy pl távirányítós járművek frekvenciájával


Ha illegális akkor van olyan hely ahol legálisan ki lehet próbálni? Vagy már a tartása is illegális.

Ha pont akkor mérnek mikor tesztelem akkor mekkora és milyen büntetésre számíthatok?


Nem áll szándékomban gyakran használni, vagy a szomszédokat szívatni vele, csak gyakorolni akarok



2015. okt. 3. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:

"Azt tudom, hogy mobilt illegális zavarni" - rosszul tudod, keress rá, hogy "cellphone jammer". Börtönökben is használják, színháztermekben, olyan helyeken, ahol a mobilhasználatot ki akarják küszöbölni. Ugyanígy wi-fire, GPS-re, mindenre van blokkoló. De nyilván megvan a szabvány, hogy ezek az eszközök milyen erősek lehetnek.


"Ha pont akkor mérnek mikor tesztelem" - nyugi, a HIF nem cirkáltat 24 órában mérőkocsikat, hogy hátha valaki kalózkodik. :) Ismertem olyat, aki évekig használt illegálisan URH-frekvenciát, legális forgalmazásnak álcázva (kamu hívójellel), senki nem foglalkozott vele.

2015. okt. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy lehet kapni ilyeneket online, de mondjuk drogokat is lehet és az sem legális.


Egyébként itt olvastam:

[link]

2015. okt. 4. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!