Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiskorú gyerek örökségének...

Kiskorú gyerek örökségének visszautasítása?

Figyelt kérdés

Örököltem egy háznak az 1/5 részét, amire nem tartok igényt, mert alapból keveset ér, és elég sok adósság is van, nehezen lehetne eladni a házat, stb.

Mindenképp visszautasítanám az örökséget, viszont akkor a kiskorú gyerekem következne, és természetesen nem akarom, hogy ő örökölje, mert csak rosszul járna vele.


Keresgéltem az interneten, de csak ennyit találtam:

"Az örökség visszautasítása során szintén nagyon oda kell figyelni arra, hogy az az örökséget visszautasító örökös leszármazóira nem terjed ki, tehát ha például gyermekei vannak, s el kívánja kerülni, hogy Ön helyett ők örököljék meg az adósságokat, akkor nekik is vissza kell utasítaniuk az örökséget (a nagykorú gyermeknek saját magának, a kiskorú gyermek helyett pedig a szülői felügyeletet gyakorló szülőknek kell nyilatkozniuk, s e nylitakozatukat a gyámhatóságnak jóvá kell hagynia.) A visszautasító nyilatkozat formájára és tartalmára nézve az eljáró közjegyző tud felvilágosítással szolgálni."


Ilyen esetben a gyámhatóság jóvá szokta hagyni a visszautasító nyilatkozatot? Vagy nagy az esélye, hogy elutasítják?



2015. okt. 4. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ha a házon több az adósság, mint az értéke a gyámhatóságnak sem lesz kérdés szerintem
2015. okt. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A ház papíron 1,5 milliót ér, de 1 millióért sem venné meg senki szerintem. (egy kis faluban van, nagyon régi, le van lakva, hiányoznak az ablakok és még sorolhatnám...)

A tartozás meg kb 700 ezer.

Tehát az ingatlan értéke papíron több, mint a tartozás.. ezért félek, hogy elutasítják.

2015. okt. 4. 23:44
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Ha megindoklod, akkor nem utasítják el. De jobban megérné megegyezni az adósokkal, nekik is jobban megérné pl. 300.000,- Ft-ot elfogadni, minthogy az állam legyen az örökös.
2015. okt. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kovpet ***** válasza:

"papíron 1,5 milliót ér"


Ez mit jelent?


Ha egy egymillás házon 700 ezres adósság van és ennek az 1/5 részét örökölné, akkor az kb száz ezres örökséget jelent és ugye a házat még el is kell adni és adózni utána (plusz ügyvédi stb költségek).

Ilyen esetben szerintem teljesen biztos, hogy a gyámügy hozzájárulna az örökség visszautasításához a gyermek nevében.

De nem lehet rákérdezni náluk?

2015. okt. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyámügy engedélyével tudsz csak lemondani. Az örökös csak az örökség mértékével felel az örökölt adósságért. Tegyük fel a ráeső adósság 100ezer. A házat eladjátok 1 millióért,a 700 ezer adósságon felül marad 300 ezer, a 300 ezer 1/5-e a pozitív örökség, az 60 ezer. Akkor neki csak a 60 ezerért kel felelni, a maradék 40-et nem kell kifizetni. Lehet nem pontos a számítás, de az alap szabály az örökrész erejéig felel az adósságét, ha van pozitív örökség a Gyámügy nem fogja engedni, hogy lemondjatok róla.
2015. okt. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!