Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy filmből hány másodpercet...

Egy filmből hány másodpercet használhatok fel jogdíj mentesen a YouTube-on?

Figyelt kérdés

A YouTube-on feltettem egy kis részletet egy filmből 30 másodpercet,nem írt ki semmi szerzöi jogot.

felraktam ugyanabból a filmből 37 másodpercet akkor már ki írta hogy Harmadik féltől származó tartalommal való egyezés.


Vagy előbb utobb a 30 másodpercet is letörlik?

És ha csak képeket rakok be egy filmből,30 másodpercbe akkor is törlik vagy nem?


Tudom hogy nem szabad feltölteni de kíváncsi vagyok.



2015. okt. 9. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Annak, hogy a Youtube algoritmusai felismerik-e a filmet, semmi köze ahhoz, hogy sértesz-e szerzői jogot, vagy sem.

Rengeteg filmrészlet van fent Youtube-on, rövid részlet elvileg belefér a "fair use" határaiba, de jó ha valami céllal töltöd fel. (Kommentár, kritika, paródia, más filmekből vett részletekkel összevágás.)

Itt egy remek példa:

https://www.youtube.com/watch?v=QajyNRnyPMs

2015. okt. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Videokezelőben a YT által videodhoz küldött Harmadik féltől származó tartalommal való egyezés kék linkre kattints rá és értelmezzed.Mert sok variáció lehet. Akár 10mp, akár 60mp is egyezhet és nem kell megijedni. Pl. nézd meg van-e láthatósági korlátozás, attól még hogy pár országban nem látható (ezt felsorolja, hogy hol), de pl. Mo-on igen, nem kell félni, a videod fennmarad, vagy pl. egy szerzői jogi követelés miatt némitva lett, ekkor már baj van, azt a zenét kicseréled alatta és kész. Kérdésed lénygére térve: szerzői jogi dijas filmből sokat fel tudsz tölteni, de a Videokezelőben megjelenő üzenetet tanulmányozd át. Mert a tartalomtulajdonosokna sokféle kikötésük lehet. És ha csak annyi, hogy megtekintési korlátozása van azt illetően, hogy egyes országokban nem látható, meg hogy nem lehet neked bevételed belőle stb...és neked igy is megfelel, akkor nem kell félned semmitől. Persze menetközben variálhat a YT. felé a tulajdonos, hogy módositja a feltételeit, akkor erről kapsz értesítést és annak megfelelően kell neked is variálni.
2015. okt. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 10. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!