Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eltartási szerződés, a haszoné...

Eltartási szerződés, a haszonélvező halála után kit terhel az adott, hitel, kölcsön?

Figyelt kérdés
Nagymamámmal csináltattunk ügyvédnél, szerződést, ami benne van hogy eltartom, veszek ezt azt, kaja gyógyszer stb, és eltemetem ha oda kerül a sor, de mivel már nincs ingó ingatlan,a nevén mert átkerült az én nevemre, halála után kire próbálják ráterhelni az adott, még kinem fizetett de jelenleg( fizeti) kölcsönt? mint ajándékozott, én kapom meg? vagy inkább a fia? aki a legközelebbi örököse. ?mi erre a szabály? jog ? stb?

2015. okt. 16. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a dolog a fontos amin a hitel van például, ha a házon és a te nevedre került a ház akkor öröklök vele együtt a tartozást is.
2015. okt. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem volt terhelés a házon, és sehol máshol sem, tisztán kaptam meg, de ha meghal, a fennmaradt tatarozás kit illet?
2015. okt. 16. 18:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Volt kezes?
2015. okt. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a haz MAR a neveden van, akkor az nem kepezi az orokseg reszet.

Innentol pedig ha az osszorokseg egyenlege negativra jon ki, akkor siman lemondasz rola a hagyateki eljaras soran, nem vagy koteles elfogadni orokolt adossagot.

2015. okt. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!