Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha magyar állampolgárként...

Ha magyar állampolgárként kimegyek Hollandiába, akkor én is füvezhetek nyíltan büntetlenül? Vagy ez csak a Holland állampolgárokra vonatkozik?

Figyelt kérdés
Én mint magyar füvezhetek-e, vagy megbüntet a magyar állam?
2015. okt. 22. 17:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csak a holland állampolgárokat szolgálják ki már nagyon régen.
2015. okt. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A Btk. így fogalmaz:

3. § (1) A magyar büntető törvényt kell alkalmazni

c) a magyar állampolgár által külföldön elkövetett olyan cselekményre, amely a magyar törvény szerint bűncselekmény.


Szóval igen, megbüntethet a magyar állam, azért ha te Hollandiában füvezel, az más kérdés, hogy ennek az esélye a gyakorlatban 0.

2015. okt. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De ez hogy lehet? Hallottam, hogy Törökországban (vagy valamelyik közel-keleti országban) börtönbüntetést kapott egy európai nő, mert megerőszakolták. Ő jelentette fel a 2-3 férfit, de őt ítélték el, mert abban az országban nőnek nem szabad lefeküdnie más férfival. tehát nem az adott európai ország törvényei vonatkoztak akkor rá, hanem az adott közel-keleti országé. Akkor ha én kimegyek Hollandiába, miért a sajt országom törvényei vonatkoznak rám? Miért nem a holland törvények?
2015. okt. 22. 18:03
 4/12 anonim ***** válasza:
#3 Mind a kettő vonatkozik rád, a holland törvények, mert Hollandiában tartózkodsz és a magyar törvények, mert magyar állampolgár vagy.
2015. okt. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De ha a holland törvények is vonatkoznak rám (ami tartalmazza azt, hogy büntetlenül füvezhetek), akkor hogyan büntethetnek meg? A holland törvények szerint nem vagyok büntethető. A magyar törvények szerint meg igen. Akkor mégis miért alkalmazzák a magyar törvényeket, amikor a holland törvények is tartoznának rám? Azokat is figyelembe kéne venni. Vagy figyelembe veszik, és enyhébb büntetést adnak, mint aki itthon füvezik?
2015. okt. 22. 18:40
 6/12 anonim ***** válasza:

#6 Nincs olyan holland törvény, hogy "szabad füvezned", szimplán nem büntetik, ha füvezel. A magyar Btk. pedig megmondja, hogy bizony az bűncselekmény. Ha elolvastad volna, amit korábban bemásoltam a Btk-ból, akkor nem kellett volna újabb kérdést feltenned.

"c) a magyar állampolgár által külföldön elkövetett olyan cselekményre, amely a magyar törvény szerint bűncselekmény."

Ha te elmész Pápua Új-Guineába egy kannibál törzshöz és ott megölsz és megeszel egy embert, akkor bizony téged magyar törvények alapján el fognak ítélni és nem jöhetsz azzal, hogy "de hát ez ott bevett és elfogadott szokás!"

2015. okt. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Már írtam, a holland törvények csak holland állampolgároknak engedik, a fűturizmus miatt már be sem engedik a shopokba a nem állampolgárokat.
2015. okt. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De ha kicsit drágábban adnák el, akkor ez hatalmas üzlet lenne nekik.
2015. okt. 22. 22:26
 9/12 anonim ***** válasza:
Mivel a magyar hatóságok nincsenek jelen Hollandiában így nem büntethetnek érte. Ha a helyi szabályozásokat betartod akkor senki nem büntet meg. Kiszolgálni kiszolgálnak mindenhol.
2015. okt. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#7

Baromság. A szabályozás városonként változik jelenleg csak Maastrictban van korlátozás hogy csak a helyi lakosok (nem állampolgárok) vehetnek. De annyira beindult emiatt a fekete kereskedelem hogy várhatóan feloldják ezt a korlátozást.

2015. okt. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!