Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most mit csináljak elveszett...

Most mit csináljak elveszett a lakcímkártyám?

Figyelt kérdés

Nehéz helyzetben vagyok asszem.


1.)18 éves koromig laktam X helyen oda voltam bejelentve.

2.)Aztán elkölötözem negyszüleimhez Y helyre oda lettem bejelentve.

3.)Elhagytam a lakcimkártyám

4.)Közben Elköltöztem Z helyre, de itt a főbérlő nem fizet adót így tulajdonképpen illegálisan adja nekem bérbe a lakást és ide sem tudok bejelentkezni és az előző címekre sem. Mert kell ugye beleegyezés meg tulajdoni lap amit nem tudok megszerezni.


Legutóbbi lakcímkártyám nagyszüleim házához szól és elvileg az a jelenlegi bejelentett lakcímem de nem ott lakok. ÉS ők azt akarják hogy jelentkezek ki. De nicns hova. Lásd 4.) pont


Ilyen helyzetben mit lehet tenni?


Remélem érthető. :D



2015. okt. 26. 16:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
5%

Semmit. Elvesztett lakcímkártya újra kiállítása 500 forint, a lakcímnyilvántartás adatai alapján történik. Vagyis nem kell újra bejelentkezni, ugyanazokat az adatokat fogja tartalmazni, mint a régi kártyád.


Egyébként:

- Szerződés sincs az albérletről? Mert azzal már be lehet jelentkezni. (Ez is hülyeség, mert ezt kérni is értelmetlen, a főbérlőnek köze nincs ahhoz, te hova jelentkezel be.)

- Nagyszüleid nem akarhatják, hogy kijelentkezz. Nincs közük hozzá. (Jogilag sem. Ezért is tartom hülyeségnek a bejelentkezés bonyolítását, miközben a kijelentkezésbe már nincs beleszólásuk - teljesen helyesen.) Persze, ha nem laksz a nagyszüleidnél, akkor a hivatal is kijelentkeztethez, hiszen fiktív a lakcímed.

2015. okt. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

"- Szerződés sincs az albérletről? Mert azzal már be lehet jelentkezni. (Ez is hülyeség, mert ezt kérni is értelmetlen, a főbérlőnek köze nincs ahhoz, te hova jelentkezel be.)"


Hogy ne lenne köze a főbérlőnek ahhoz, hogy a bérleményébe ki jelentkezik be?


"- Nagyszüleid nem akarhatják, hogy kijelentkezz. Nincs közük hozzá."


Szintén. Már hogy a 'csába ne lenne közük hozzá, ha hozzájuk van bejelentve? Az már más kérdés, hogy jogilag csak kényszerkijelentkeztetéssel jelentkeztethetik ki.

2015. okt. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ugyan miért lenne köze hozzá? A bejelentkezés a hatóságra és az ott lakóra vonatkozik. Egy jogi baki, hogy a tulajdonos engedélyéhez kötik a bejelentkezést, miközben nem a tulajdonos kötelessége a bejelentkezés, és nem őt éri több helyen is hátrány, ha nincs bejelentkezve. A tulajdonosnak teljesen mindegy, ki van oda bejelentve.


A kényszerkijelentés is csak arra az esetre vonatkozik, ha ténylegesen nem lakik ott a kérdéses személy, vagyis ezzel a hatóságot megtéveszti.

2015. okt. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az szerintetek ok ha bemegyek okmányba bejelentem hogy eltvexztettem a lakcímkártyám.

Nekik ugye az van az adadbázisban hogy nagyszülőknél lakok. Nem állíthat ki egy l. cím kártyát csak simán újra oda?

2015. okt. 26. 17:02
 5/16 A kérdező kommentje:

Tudom ho marha komplikállt de meg kéne oldanom mert OTP be kéne szig meg lc kártya.


Bemek szóval okmányba. Megmondom elveszett a lakcímem.

Ott mit fognak mondani.

Ok nézzük most hova vagy bejelentve, az adatbázisunkban lévő jelenlegi bejelentett lakcímre minden további nélkül gondolom nem fognak kiálítani egy új kártyát, kell hozzá nyilatkozat meg tulajdoni lap vagy egyéb okmányok.

2015. okt. 26. 17:04
 6/16 A kérdező kommentje:
Tanácstalan vagyok. :S
2015. okt. 26. 17:05
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már leírtam, az elveszett lakcímkártyát csak simán kiállítják újra a lakcímnyilvántartás alapján. Nem kell újra bejelentkezni a korábbi címre. A lakcímkártya csak egy kivonat a nyilvántartóból. Ha elveszted a születési anyakönyvedet, akkor sem kell újra megszületned...
2015. okt. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Akkor most megnyugtattál.


Köszönöm mindenkinek!

2015. okt. 26. 17:45
 9/16 anonim ***** válasza:

# 3/8 Időpont ma 16:58


Mert mondjuk ő a lakás tulajdonosa / főbérlője? Ez nem jogi baki, ez így van szándékosan kitalálva és így van jól. Be is bszna, ha Lákátós Nintendóhátvannégy csak úgy fogja magát és bejelentkezik a tulajdonomban lévő ingatlanba a tudtom és beleegyezésem nélkül.

2015. okt. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Mert, mi hátrányod származik belőle? Illetve milyen alapon tiltod meg?

Még a jelenlegi jogi helyzetben sincs beleszólása a főbérlőnek. Van szerződés, azt bemutatod, és elfogadják, bejelentkeztetnek.

2015. okt. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!