Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehetek feljelentést ebben az...

Tehetek feljelentést ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Egy 15 éves lányról van szó, az édesanyja beteg,ezáltal nagyon keveset van otthon..Az apja pedig ezt kihasználva egyedi nevelési elveket követve neveli lányát.(értsd bántalmazás.testi,lelki).na most nekem erről rengeteg viber beszélgetésem van hogy éppen megütötték vagy hogy hogy szitkozódik a drágalátós apja.Ha ezeket kinyomtatom és beviszem a rendőrségre a csontsovány lány képével együtt, fognak valamit csinálni vagy csak kiküldik a gyámügyeseket,mindent rendben találnak és talán még durvábban fognak folytatódni a verések?


Olyan válaszokat nem kérek,hogy semmi közöm ahhoz,hogy mit csinálnak vele mert szerintem vérlázító mikor leírja valaki,hogy semmi közöm hozzá és nézzek félre és tegyek úgy mintha ez rendben lenne.



2015. okt. 30. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztos hogy igaz? Nem csak kitalált, önsajnáltatós dolog? Jobb fentartásokkal kezelni, de am a családvédelmesnek jelezheted. A rendőrség ezzel így nem foglalkozik.
2015. okt. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elküldhetnéd privátban a "bizonítékot" nekem és pár többi embernek, mert így nem tudhatjuk hogy szabályellenes e. Attól még mert sovány valaki és kap 1-2 pofont az nyilván normális, meg van ugye a súlyos testi sértés kategória. Honnan ismered ennyire a szűk családod és a csajt?
2015. okt. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kapcsolati erőszak címén tehetsz bejelentést, de szinte semmit se érsz el, hacsak a lány nem fog tanúskodni. Amit nyilván nem fog megtenni, különben nem tartana ott a dolog, ahol.

Úgyhogy őt kell meggyőzni, hogy indítson eljárást.

2015. okt. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nem törte el saját magának a karját,és nem verte magát lilára azért hogy sajnálják.egy évvel fiatalabb nálam,egy suliba jártunk és a legjobb barátnőm.nem egy két pofont kap hanem rendszeresen látom a karján,hátán,a lilafoltokat.nem kitalálva van,leirta nekem,hogy az édes apukája megint "kicsit erősebben simogatta meg"és mellé küldött egy képet a véraláfutásairol.tanuskodni nem fog,fél hogy mi lesz vele,árvaházba kerül-e.
2015. okt. 30. 11:21
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és szerintem az sem normális hogy egy felnőtt férfi "egy-két" pofont adjon a gyerekének.főleg nem ugy,hogy nem csinált semmit egyszerűen csak létezik.
2015. okt. 30. 11:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem árvaházba kerülne, mert olyan már nincs. És ő sem árva. Veled milyen kapcsolatban van a lány? Olyan nem fog sikerülni azonnal, hogy eltávolítja a gyámügy a szülőktől és rád bízza. Végig kell járni a gyámügyet.
2015. okt. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nincs gyermekvédelmis a suliba? Vele beszélsz és ő intézkedik
2015. okt. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már nem járunk egy suliba szoval nem tudom h náluk van e.al a baj h fél és le fog tagadni mindent.igy meg gondolom nem sok értelme lenne bármit is csinálni
2015. okt. 30. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!