Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 18 éven alul fogyasztok...

Ha 18 éven alul fogyasztok alkoholt és megállít a rendőr akkor megbüntet?

Figyelt kérdés
Nem az utcán iszom hanem mielőtt kimentem oda.. mondjuk egyik baratomnal ittam és sétálok haza, megallit, szonda és akkor megbüntet?
2015. nov. 3. 22:50
 1/7 anonim válasza:
59%
Gyalogost nem szokott megállítani, legalábbis úgy tudom.
2015. nov. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
94%
Nem. Azert szondaztatnak a rendorok hogy megbuntethessék az ittas soföröket, mert egy kis alkohol màr borzasztoan csökkenti a reakcióidöt. Ha nem vagy seggrészeg,tuti senki se fog veled foglalkozni.
2015. nov. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Ne fog ilyesmivel foglakozni ha csak nem vagyok totál készek feltűnően.
2015. nov. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Mivel nem tilos alkoholt fogyasztani ezét meg sem büntethet.
2015. nov. 4. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kovpet ***** válasza:
100%

18 évesnek tilos alkoholos terméket értékesíteni, mert egy jogszabály ez leírja. Olyan jogszabály nincs, ami azt írja, hogy tilos 18 éves kor alatt alkoholt fogyasztani.


Ha nagyon részeg vagy, akkor kiskorú veszélyeztetése miatt indíthatnak eljárást, de nem ellened, hanem a szüleid vagy gondviselőd ellen (vagy az ellen, aki adta a piát).

2015. nov. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha 18 éven alul alkoholt fogyasztasz valami nagyon el van b@sSSentva az életedben ha már csak alkohollal tudsz 18 évesen boldog lenni és élvezni az életet.
2015. nov. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mért? Nem azt írta, hogy leisszák magukat... most mi van abban ha 18 évesen hébe-hóba egy-egy sör vagy ilyesmi elfogy?
2015. nov. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!