Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igényelhetem-e a Start Extra...

Igényelhetem-e a Start Extra kártyát? Hogyan döntik el, hogy jogosult vagyok-e a rendelkezésre állási támogatásra?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyen utánanéztem, de nem kaptam még értelmes választ a problémámra. Másfél éve munkanélküli vagyok, egyik napról a másikra szüntették meg a céget, ahol évekig dolgoztam. Rengeteg helyen jártam álláskeresés ügyben, de semmi. Most viszont felcsillant a remény, mert májustól alkalmazna egy cég, ha lesz Start kártyám. Koromnál és egyéb feltételek miatt csak a Start Extra jöhet szóba, feltéve, ha rendelkezésre állási támogatásban részesülök. Ehhez viszont a családon belüli átlagjövedelem nem érheti el a min. öregségi nyugdíj 90 %-át. A következő a kérdés: nincs saját lakásom, vagyonom, állandóra egy ismerősömhöz (nem rokonhoz!) vagyok bejelentve idős anyámmal együtt. Ő viszont nem lakik ott, mert a bátyámnál él. Én meg albérletben máshol. Ezt figyelembe veszik-e, vagy azért, mert egy címre vagyunk bejelentve a 65.000 Ft nyugdíjat kapó anyámmal, már esélyem sincs a rend. áll. támogatásra, így a Start kártyára? Ha anyám máshová jelentkezne be állandóra, akkor lenne esélyem? Vagy akkor meg az ismerősöm jövedelmét vennék figyelembe a számításnál? A munkaügyi központban nem tudtak értelmes választ adni ezekre, de azért működjek együtt a munkaügyi központtal, mert azt hajtogatják, hogy csak akkor van esély a Start kártyára. Nem csak arról van szó, hogy hülyítik az embert, csak a statisztikához kellek. Merthogy a másfél év alatt semmilyen segítséget, javaslatot nem kaptam tőlük, csak azt ellenőrizték, hogy hány helyen jártam álláskeresés miatt. Akkor meg minek vannak? Gyorsan elfelejteném őket, ha megkaphatnám azt a Start Extra kártyát, mert akkor legalább esélyem lenne elhelyezkedni. Volt már valaki hasonló helyzetben? Vajon van esélyem a leírtak alapján a rend. áll. támogatásra és a Start Extra kártyára?
2010. márc. 19. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a START plusz-ra várok, mert startkártya nélkül tényleg esély sincs elhelyezkedni. Ahány helyre behívtak, mindig megkérdezték, hogy van-e.

Ahhoz csak az kell, hogy 1 évig regisztrált munkanélküli legyél és együttműködjél a munkaügyi központtal.

Hát, együttműködök, mindig pontosan bejárok pecsételtetni, hogy voltam ott ^^ Aztán lassan letelik az egy év...

2010. márc. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok válaszolni, de áruljátok el legyetek kedvesek mi az a start kártya?
2010. márc. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az egy nagyon komoly diszkriminatív eszköz. Alapban az első munkahelyükre jelentkező fiatalok jogosultak rá, max. 25 évig, illetve diplomások esetében 30 évig. Elvileg arra van, hogy a fiatalok elhelyezkedését segítse, mert az a munkáltató, aki ilyet foglalkoztat, az után sokkal kevesebb járulékot kell fizetni.


Na, csakhogy ez a másik oldalról azt jelenti, hogy ha már kiestél a jogosultsági körből (életkor miatt, vagy mert már nem ez az első munkahelyed), akkor semmi esélyed nincs manapság, mert a munkáltató úgyis fog találni olyan fiatalt, aki jogosult még ilyenre, aztán azt veszi fel. Mert az úgy olcsóbb neki, és csak ez számít.


Később is szerezhetsz START kártyát, ezek a START plusz, vagy a START extra, de azok már nem járnak alanyi jogon. A pluszhoz például 1 évig kell regisztrált munkanélkülinek lenni.

Persze, ha átmenetileg elvállalsz valami olyan melót, amit nem igazán szeretnél, akkor lenullázod az eddigi idődet, hiszen már nem vagy munkanélküli.

Na, mivel eddig se találtam más munkát se, én inkább már kivárom ami hátravan az egy évemből, aztán beragaszthatom a start plusz kártyát a fénykép helyére az önéletrajzban, úgyis csak az érdekli a munkaadót...

2010. márc. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szuper. Minden szart kitalálnak ezek az ostobák, hogy az életet bonyolítsák. Holott ha adót csökkentenének legalább másfélszeresére nőne a munkahelyek száma.
2010. márc. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És a többi kártya ami nem alanyi jogon jár hanem egy év munkanélküliségre az már nem korhoz kötött?
2010. márc. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt vannak a szabályai:


[link]


Én a plusz meg az extra között sok különbséget nem látok így első ránézésre, csak az extránál van olyan kikötés, hogy vagy 50. évét már betöltötte, illetve hogy ez rendelkezésre állási álláskeresőknek jár.


A lényeg, hogy ezekért szopni kell keményen a munkaügyi központokban. Mert munkát azt nem adnak, csak ha megtehetik, akkor elküldözgetnek mindenféle csalókhoz ügynöki munkára, aztán ha visszautasítod, akkor törölnek a nyilvántartásból, mert "nem működsz együtt a munkaügyi központtal" (értsd: nem vagy hajlandó olyan munkát elvállalni, amiben nem ígérnek semmilyen biztos pénzt, csak ha el tudsz adni egy bizonyos mennyiséget).


Szerencsére velem már az utóbbi módon nem tudnak kicseszni, mert diplomásként már nem vagyok köteles mindenféle munkát elvállalni. Meg a Rádayból nem is küldözgetnek, hacsak én nem akarok menni.

2010. márc. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!