Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan, kitől lehet információ...

Hogyan, kitől lehet információt kapni arról, hogy valaki meddig marad előzetes letartóztatásban?

Figyelt kérdés

Egy személy előzetes letartóztatásban van. A rendőrság már átadta az ügyet az ügyészségnek.

Kinek van joga információt kérni? És kitől? A feljelentést tevőnek és/vagy ügyvédjének?


Köszönöm szépen.


2015. nov. 23. 10:49
 1/10 anonim válasza:
Annak aki tette a feljelentést, és KÖZELI CSALÁDTAGOKNAK CSAK.
2015. nov. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. És ebben az esetben az ügyészséget kell keresni vagy a rendőrséget? Valamint egy sima telefonhívás elég?
2015. nov. 23. 10:55
 3/10 anonim ***** válasza:

30 napot kapnak.

Nem lehet tudni előre, hogy ebből mennyit marad ténylegesen előzetesben, ezt ők sem tudják előre.

Ha letelt a 30 nap, utána döntenek, hogy kap még 30-at, vagy kijöhet.

2015. nov. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké. És akkor elég az, ha a feljelentést tevő betelefonál az ügyészségre?
2015. nov. 23. 11:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy az ügyészségen egy telefonhívás alapján bármiről is tájékoztatást adnának ki.
2015. nov. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Rendben, de pont ez volt a kérdésem, hogy HOGYAN lehet tájékoztatást kapni...És ha az ügyvéd kér infót? Mármint a feljelentést tevő ügyvédje?

Vagy ha már az ügyészségen van a dolog, akkor ettől függetlenül a rendőrség tud tájékoztatást adni?

2015. nov. 23. 13:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha van ügyvéded, akkor őt kérdezd meg.
2015. nov. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó, hanem egy családtagomról. Őszintén szólva azért tettem fel a kérdést, mert számomra hihetetlenül hangzik, hogy ezt az infót nem lehet megszerezni. Már kerestem a neten is, de nem találtam sajnos. Járatlan vagyok ilyen ügyekben.
2015. nov. 23. 13:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Telefonon senkinek nem fognak felvilágosítást adni konkrétan, csak általánosságban, hisz bárki telefonálhat, bárkinek pedig egy ilyen információt nem fognak elmondani.

Amúgy ha még csak nyomozati szakban van az ügy, addig az ügyészségen tudnak felvilágosítást adni, és ha szerencséje van a sértettnek, akkor bemegy az ügyészségre, bemutatja a személyes okmányait, ami alapján igazolni tudja magát, hogy valóban ő az, akkor esetleg kaphat információt, de telefonon biztos nem fogják megmondani, hogy Kiss Pista előzetes letartóztatását x.év. x. hónapjának x. napjáig meghosszabbították!:)

2015. nov. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Ha a sértett ügyvédje kérné esetleg írásban ezt az információt, akkor lehet, hogy úgy sikerülne...

2015. nov. 30. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!