Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki fake a facebookon...

Ha valaki fake a facebookon es beszélgettem vele es utána kiderult h fake az illető akkor ha feljelentem a rendőrségen mi lesz utána?

Figyelt kérdés
Nagyon sok fake van facebookon akik más képeivel regisztrálnak...ha egyet tudok biztosra hogy nem ô van a képen hanem más és így végül is nem tudom kivel beszélgettem egy kis ideig!!! De ha feljelenteném lenne belőle valami?

2015. nov. 24. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is fake facebokom van és mindenkinek. Nem követ el az ember bűncselekményt semmi következménye sem lesz
2015. nov. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
A Facebook nem hatóság, hogy bűncselekmény legyen a félrevezetése, bármily meglepő is az azon felnőtt idiótáknak.
2015. nov. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 EagleHUN ***** válasza:
Ha másnak a képével él vissza azt valószínűleg törli a facebook ha feljelented. Esetleg ha megtalálod azt akiről a kép készült és az az illető feljelentést tesz akkor valamilyen személyiségi jogi per lehet belőle. De ez akkor sem biztos hogy bűncselekmény lesz. Szabálysértési bírsággal és a kép tulajdonosának anyagi kártérítésével simán megússza az illető.
2015. nov. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor nem foglalkozik ezzel a rendőrség? Max csak törlik a profilt?
2015. nov. 24. 22:33
 5/11 EagleHUN ***** válasza:
Igen így van.
2015. nov. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem bűncselekmény, így nem a rendőrség hatásköre.

Polgári pert pedig az indíthat, akinek az adatait felhasználták.


Van az oldalon jelentés funkció, ha az adott profil készítője nem igazolja személyazonosságát, akkor törlik.

2015. nov. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Fake facebook profil miatt feljelentes?


Ember, hol elsz te?

2015. nov. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha csak beszélgettél vele, akkor milyen károd keletkezett?
2015. nov. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak az hogy másnak adta ki magát és én meg azthittem hogy ő az aki a képen van hogy vele beszélek közbe nem!
2015. nov. 25. 14:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Google képkereső - nem hangzik ismerősen???
2015. nov. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!