Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magánerő, drót motoros....

Magánerő, drót motoros. Magánterület kerítés autós. Van különbség?

Figyelt kérdés

Magán erőkbe motorozók fel vannak háborodva a kifeszített drótkötelek miatt.

Ha én autóval nekimegyek egy kerítésnek akkor beperelhetem azzal hogy én csak az ő portáján keresztül akartam menni mert úgy rövidebb az út a másik utcába Ő meg drótkerítést épített és ezzel megrongálta az autómat


2015. dec. 2. 10:45
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
magánerdő bocsi
2015. dec. 2. 10:45
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Úgy látom nem csak a kérdésed hülye, de te is az vagy.
2015. dec. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Nem tökéletes a párhuzam a kettő között.

A magánutat, magánterületet valamiképpen jelezni kell. Nem járkálhat mindenki helyszínrajzzal a kezében, hogy hol van vége a közútnak és honnan kezdődik a TSz magánútja. Ki lehet táblázni, el lehet keríteni, tök mindegy, csak lássa a közlekedő, hogy errefelé nem nagyon kellene neki engedély nélkül mennie.

A drótkerítés egy látható dolog. Ott van, messziről feltűnik, észleled, hogy az ott magánterület, nem mész neki. Ha mégis, te vagy a hibás, akár autóval, akár motorral tetted ezt.

A drótkötél viszont nem látható. Általában tábla sincs mellette, hogy ez innentől magánút, ne tessék errefelé menni. Viszont életveszélyes, mert lehajítja a motorról azt, aki arrafelé megy.

Persze a prolinak ez így tök jó, mert "Há' ne motorozzanak át az erdőn, min' a hüje, bőgetik a motort, meg is érdemli mind!". Viszont attól még a drótkötél egy alattomos módszer, ami ráadásul életveszélyes is. Megállítóeszközként hatástalan, csak arra jó, hogy leessen a motoros a motorról és jól összetörje magát.

Ha ugyanoda egy dróthálót feszít ki a paraszt, azt már messziről látja a motoros, nem megy neki. Meg azt is látja, ha táblát tesz mellé, papír- vagy nejloncsíkokat lógat rá vagy bármi más módon láthatóvá teszi. Csak sokaknál nem ez a cél, hanem a bosszúállás.

2015. dec. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
9%
Ugyanígy vannak felháborodva a tolvajok, ha fagyállót öntesz a borodba. Felhábroító a szándék, hogy meg akarod védeni a tulajdonodat. Ha nem tudod megvédeni, inkább önként oda kellene adnod - a tolvajok, és a törvény szolgája szerint.
2015. dec. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Na, jól mellémentem az utolsó mondattal. Tehát ha az erdőtulajdonos a drótkötélre lógat papírcsíkot, arra akaszt táblát vagy bármi más módon láthatóvá teszi a kötelet, azt már észreveszi a motoros és nem megy neki. A dróthálóra nem muszáj ilyeneket tenni, az látszik. Viszont a fejmagasságban, láthatatlanul kifeszített kötelet nehéz kimagyarázni, az egyértelműen azért van ott, hogy sérülést okozzon.
2015. dec. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Egy gyilkossági kísérlet áll szemben egy magánerdőn való átmotorozással. A kettő nagyon nem egy kategória.


A gyilkossági kísérlet és az autó megrongálása sem állítható párhuzamban. Ahogy a láthatatlan kifeszített drót és egy kerítés sem.

2015. dec. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

----------gyilkossági kísérlet és az autó megrongálása sem állítható párhuzamban-------------


akkor a tulajdonos védekezhet azzal hogy a motoros hibája mert ha crossautóval ment volna 'birtokotháborítani'csak megrongálódott volna az autója.

2015. dec. 2. 13:07
 8/15 anonim ***** válasza:
17%

Védekezhet, de motorral ment.


Ez egy élet kioltására alkalmas eszköz/módszer. Ezt kéne valahogy felfognod. Lehet egy rakás enyhítő körülmény (mint a borosgazdánál) akkor is gyilkosság.

2015. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
Én egyetértek a kérdezővel, senki se örülne ha a saját területén motoroznának.
2015. dec. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Én egyetértek a kérdezővel, senki se örülne ha a saját területén motoroznának."


És gondolom annak sem örülnél, ha a fiadat kellene menni azonosítani, mert elvált a nyaka a fejétől :D

Én sem örülnék ha a saját magánerdőmben bziskodnának a motorosok, de lehet az útra sorompót kirakni, táblát kirakni normálisan jelezni és megfelelően lezárni a bevezető utat és nem fog bemenni a motoros. De sunyigczi módon drótot húzni elé az egyrészt ugyanolyan taplóság másrészt, mint írták baleset- és életveszélyes.

2015. dec. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!