Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Garanciális jogaimért szeretné...

Garanciális jogaimért szeretnék kiállni, de az eladó azt mondja, hogy menjek a fogyasztóvédelemhez ha akarok. Megéri neki?

Figyelt kérdés
Nyilvánvalóan igazam van, az ügyet nem akarom leírni. Tehát az is nyilvánvaló, hogy blöfföl, hátha nem fordítok rá időt és energiát. Én most azt szeretném megtudni, ha valamilyen jogorvoslati fórumon a végén igazat adnak nekem, akkor az csak annyit jelent majd, hogy kötelezik a pénz visszafizetésére vagy a cserére, de a jogi költségeim stb. visszatérítésére nem? Vagyis arra vagyok kíváncsi, hogy neki tényleg tök mindegy-e, mert legrosszabb esetben is csak annyít veszít, amit egyébként is vesztene, ha jogosnak találná most a követelésemet?

2015. dec. 7. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen tárgyról van szó, új vagy használt ?
2015. dec. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fogyasztóvédelmi eljárásnál nincsenek "jogi költségeid". :-)


ha valamiért perelned kéne. akkor ott a vesztes fél viseli a költségeket.


Tehát, ha igazad van, akkor nem ér kár, ha nincs, az jó kis tanulópénz lehet.


Talán inkább mégis csak írd le mi a gond, lehet spórolunk neked kicsit! ;-)

2015. dec. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, az ügy. Pl. mikor vásároltad, mi a panaszod.

Első körben a vásárlók könyvét kell elkérni. Arra köteles hivatalosan válaszolni a cég, nem az eladó, nem a bolt, hanem a boltot üzemeltető cég.

Utána mehetsz a fogyasztóvédelemhez vagy a békéltető testülethez.

Jogi költségeid nem lesznek.

Fél év vagy egy év után (attól függ, hogy szavatosság vagy garancia) neked kell bizonyítani, hogy a termék hibás volt.

2015. dec. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!