Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 2014 októberében vásároltam...

Ha 2014 októberében vásároltam egy autót Magyarországon ami már eleve Magyarorszái forgalomban volt rendezett magyar papírokkal-rendszámmal (kereskedésből vásároltam! ) és a nevemre vettem, miért nem kértek az okmányirodában vagyonszerzési illetéket?

Figyelt kérdés

Mikor átírattam eredetvizsa után a nevemre okmányirodában, csak új forgalmit, forgalomba visszahelyezést(ideiglenesen volt kivonva csak) és átírási költséget fizettem. Nem kértek ilyen néven tőlem pénzt hogy fizessek.


Most bajban vagyok ? Büntetésre számítsak hogy nem fizettem ki ?


Az autót egyébként már féléve eladtam és nincs most másik helyette.



2015. dec. 9. 06:45
 1/10 A kérdező kommentje:
Jaigen, első autóm volt!
2015. dec. 9. 06:48
 2/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

"átírási költséget fizettem"


Kinek? Kb mennyit?

2015. dec. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Okmányirodában fizettem ki temészetesen..mármint kaptam rózsaszín csekkeket ott és elmentem postára és ott befizettem ezeket, majd kaptam bizonylatokat róla.

Fizettem egyszer 6000ftot forgalmiért,

Egyszer 3000e ft körül forgalomba visszahelyezésért

Egyszer 72ezret átírásért!


Nekem nem mondták az okmányirodába hogy létezik ilyen adó és ki kell fizetni.. megkaptam az új forgalmit is és midnen rendben volt mikor igazoltattak.

2015. dec. 9. 09:09
 4/10 A kérdező kommentje:
Kérlek segítsetek!!!
2015. dec. 9. 09:16
 5/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Egyszer 72ezret átírásért! "


Ebben benne van a vagyonszerzési illeték. A járgány teljesítménye és kora alapján kell fizetni, ha kb 100kw-os (+/- 20kW), azaz 110-150LE körüli, akkor teljesen reális, hogy ez az az összeg.

2015. dec. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

120kW-os motorral volt! Szerinted akkor kifizettem?


Elnézést, lehet 78ezer ft volt inkább... de lehet picivel több.. nem emlékszem már!

2015. dec. 9. 09:57
 7/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Igen, kifizetted.
2015. dec. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Biztos?:D


szóval az okmányiroda a kiállított csekkbe automatikusan beletette ezt az adót, ugye?:D

tehát nem külön kell befizetni a NAVnak, igaz?

2015. dec. 9. 12:13
 9/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Igen, más az átírással kapcsolatban nem kerül ennyibe.
2015. dec. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. dec. 10. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!