Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kb 1 éve küldözget a NAV...

Kb 1 éve küldözget a NAV levelet az egyik előző lakó részére. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 éve vásároltam egy lakást, az átírás rendben volt, az okmányirodában kijelentettem az előző tulajt, és a lehetséges egyéb ide bejelentett személyeket. Szóval hivatalosan csak én vagyok itt. Azonban egy éve (még az előző tulaj számára is) tök ismeretlen ember kapja a helyi NAV-tól a leveleket. Az első 4 esetben felbontás nélkül bevittem a helyi postára, hogy a lakás már az én nevemen van, ilyen személy nem él itt. Tegnap újra jött, de felbontottam, mert már nagyon érdekelt mi ilyen fontos nekik: A követelés-kezelő részleg közel 700 ezer forintot (adótartozást sok féle jogcímen) akar behajtani az illetőn, és már végrehajtókkal fenyegetőznek. Nem tértivevényes levél, csak be volt dobva a postaládába.


Marhára nem örülnék, ha akárki idejönne, mert a munkám miatt (kamionos) van mikor egy hetet sem vagyok itthon!


Most mit tegyek? Postánál jeleztem, hogy itt nem él ilyen ember. Okmányirodánál is kijelentettem mindenkit még 3 éve. (Remélem jó helyre írtam a kérdést)



2015. dec. 15. 07:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Oda kellene bemenned ahonnan küldték a levelet, vagy ha van telefon megadva azt felhívni, esetleg egy boritékban küldd vissza nekik a levelet, hogy az illető már elköltözött és az új címét nem tudod.
2015. dec. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Felhívtam az ügyintézőt, de egy 50 nő és hebegatt-habpogott. Hpgy ők nem tudnak mit tenni, ez az utolsó ismert cím és rám*szta a telefont.
2015. dec. 15. 08:47
 3/8 A kérdező kommentje:
akarom mondani 50 körüli
2015. dec. 15. 08:48
 4/8 anonim ***** válasza:

"Hogy ők nem tudnak mit tenni ... és rám*szta ..."


Nem a Te dolgod kideríteni a NAV számára az adós hollétét.

Mindenesetre a viselkedéséből leszűrhető, hogy érzékelte, hogy téged aggaszt a dolog, lépre mentél, kényszert érzel a helyzet tisztázására - hátha elintézel nekik olyat, ami nem is a te dolgod, kideríted nekik, hol az adósuk.


Hasonló helyzetben én, a magam megnyugtatására, ügyvédtől kérnék tanácsot, hogy mi az én érintettségem.

2015. dec. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Minden egyes érkező levélre írd rá, hogy a címzett ismeretlen, és vidd be a legközelebbi postára. Macerás, de előbb-utóbb csak nem jön majd több küldemény...

(Nekem a postán mondták egyszer, hogy ez az "eljárás", mást nem nagyon lehet tenni.)

Ja, még a postással is beszélhetnél, hogy a más névre érkező leveleket egyszerűen ne dobja be hozzád. Lehet, hogy azt mondja, neki oda kell kézbesítenie, ahova címezték, de azért én tennék egy próbát.

2015. dec. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hasonlóan jártam én is, csak ide több helyről jött levél, érdekes módon az itrum justicia volt az egyetlen, aki megértette elsőre, hogy nem itt lakik, eonhoz, otphez visszaküldtem pár levelet, a végén már azzal a szöveggel, hogy szólítsák fel az ügyfelüket, hogy módosítson címet, otp 3 alkalomból kapcsolt, eonnak kicsit több idő volt....raiffeisennél meg csak az segített, hogy bementem és ba'megoltam, majd a következő 2 évben a kukába dobtam a leveleket.
2015. dec. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Abból nem lehet gond, hogy felbontottam?

Vagy ezt ne is említsem inkább?

2015. dec. 16. 09:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Telefonon nem is fognak intézni semmit.

Viszont ha levelet írsz, azzal kötelesek (így-vagy úgy) foglalkozni. Írd meg levélben a történetet, és hogy nem ott lakik a címzett.


Küldd tértivevényesen, később bizonyítani jó lesz, még ha ülnek is rajta pár hónapot.

2015. dec. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!