Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Internetes vásárlásnál olyanko...

Internetes vásárlásnál olyankor mit lehet tenni, ha használt terméket kibontva derül ki, hogy az eladó hibás (és külsérelmi nyomokkal ellátott) terméket küldött?

Figyelt kérdés
Az eladó állítja, hogy feladáskor hibátlan volt, nem akarja visszavenni. Ráadásul Kft-ről van szó. Én valamilyen fogyasztóvédelmi szervezetre gondoltam, hogy állapítsa meg, hogy a hiba nem a szállítás során keletkezett. Kit érdemes ezzel felkeresni, és mennyi esélye van a követelésem érvényesítésére?

2015. dec. 18. 01:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Átvételkor kellett volna ellenőrini, és ha hibás,sérült akkor jegyzőkönyvet írni róla
2015. dec. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Használt termék esetében nehezebb lesz bármilyen jótállást érvényesíteni, hiszen te magad is tudtad, h nem újat veszel. tehát az, h kicsit sérült, vannak rajta külsérelmi nyomok, amik a használatból erednek, az természetes egy használt terméknél.
2015. dec. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kovpet ***** válasza:
Ezért szoktak videót csinálni az unboxingról. Máshogy ez ellen nem nagyon lehet tenni. Persze kis értéknél senki nem pereskedik majd, de a videóval legalább nyomatékosabban lehet felszólítani a másik oldalt.
2015. dec. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos csak akkor bontottam ki amikor hazaértem. Konkrétan ketté volt törve a termék, ami hibátlan újszerűnek volt hirdetve. Szállítási sérülés kizárt, a dobozon külsérelmi nyom nem volt. 30ezer Ft-ot fizettem érte, az nekem sok kiadni egy sérült termékre. Csak nem tudom hogy bizonyíthatnám az igazam, vagy az eladónak kell bizonyítania, hogy feladáskor milyen volt az állapota?
2015. dec. 18. 16:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyébként, ha cégtől vetted, interneten, akkor megillet a 14 napos elállási jog.

becsomagolod, visszaküldöd, leteszed a nagyesküt, hogy semmi baja nem volt amikor postára adtad és kész.


;-)

2015. dec. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!