Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérhet e pénzt az ügyvéd, ha...

Rebel888 kérdése:

Kérhet e pénzt az ügyvéd, ha nem írtuk alá a megbízólevelet?

Figyelt kérdés
Az eset 4 éve történt, hogy feljelentettem a volt munkaadómat és megkérdeztem egy ügyvéd ismerőst, hogy a volt munkaadómnak írt levelemmel, fel tudnám e jelenteni, mert több szabálysértést követett el ellenem. Az ügyvéd azt mondta fel és mivel jártas volt a cégnél, így felajánlotta, hogy beviszi ezt a levelet a céghez. A volt munkaadómmal sikerült tisztáznom az ügyet, a feljelentést visszavontam, perre nem került sor. Most, 4 év után az ügyvéd, akit sem szóban meg nem bíztam, sem megbízó levelet nem írtam alá, 22 ezer forintot kér tőlem azért, mert bevitt egy levelet. Mit tehetek? Most fizessem ki? Ez olyan mint ha feketén csak úgy a zsebébe dugnék 22 ezret. De papírja sincs róla, hogy megbíztam volna. Mit tehetek? Fizessek? Mi van ha nem fizetek?

2015. dec. 24. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Tehát semmilyen papír nincs? Akkor mivel bizonyítja, hogy köztetek megbízás, szerződés jött létre? S miért pont 22 ezer?
2015. dec. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ezt nem értem én sem. Csak most a nyakamra jár, hogy majd beugrik hozzám a pénzért. És ennyi év után? Tehet valamit ellenem?
2015. dec. 24. 19:28
 3/8 anonim ***** válasza:
A tag próbálkozik , nem tett semmit mért jár neki valami . Ő max annyit tehet hogy ha közlöd hogy húzzon a leprába a trükkjével kiakad amiért te nem dőltél be a marhaságának . Szerintem vedd fel diktafonra a beszélgetést és kihangosítva a mobilt . Egész bulit lépésről lépésre mond el , a válasz reakciói érdekesek lehetnek .
2015. dec. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mért kérhetne?
2015. dec. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jó lenne, de a munkahelyemre jár be, ott meg nem használhatok telefont. (kereskedelem)
2015. dec. 24. 19:48
 6/8 anonim ***** válasza:
A szóbeli megbízás is megbízás, a szóbeli szerződés is szerződés. Nem bíztad meg? És amikor bólintottál a felajánlásra az szerinted mi?
2015. dec. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De akkor miért 4 év után kéri? A szó elszáll és nem lett belőle per. És mit csinál a pénzzel? Csak úgy zsebre vágja? Ilyen alapon én is visszamehetnék a boltba, ahol évekkel ezelőtt otthagytam 100 forint jattot a pénztárosnak és visszakérném.
2015. dec. 24. 21:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondd neki legközelebb hogy hozza el a szerződést amit aláírtál hogy megbízod. És ha ez megvan akkor persze számlát is adjon róla. Remélhetőleg többet nem próbálkozik. Ha igen mondd neki azt hogy négy éve nem említette hogy fizetned kell, tehát szívességet ajánlott fel. Amit ha nem köszöntél meg szerinte kellően akkor íme most megteszed: és adj neki egy doboz Mercit :-D Semmit se tehet ellened ha nincs papírja. Bizonyítani nem tudja a szóbeli szerződést ha te azt mondod szívességet ajánlott fel. Bíróságra nem megy 22 ezer Ft-ért :-)
2015. dec. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!